اخبار / استانی

تعامل هنری میان آستان قدس رضوی و هلال احمر خراسان رضوی

مدیرعامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی در جلسه شورای فرهنگی هلال احمر استان، رویکرد هنری و فرهنگی در هلال احمر خراسان رضوی را باعث فروغ هر چه بیشتر خدمات این نهاد عام المنفعه دانست.

۲ ماه قبل

تعامل هنری میان آستان قدس رضوی و هلال احمر خراسان رضوی

به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی، محمدعلی چمی گو در شورای فرهنگی هلال احمر استان با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ سرود و نماهنگ مناسبتی توسط موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی تولید شده است،گفت: علاوه بر این تولیدات، آمادگی تربیت گروههای هنری سرود و تئاتر هلال احمر را داریم.

وی افزود: ظرفیت مناسبی که در هلال احمر وجود دارد می طلبد بستر خدمات داوطلبانه رضوی شایسته فراهم شود و شاهد پیوند خدمات امدادی و فعالیت های فرهنگی باشیم.

مدیرعامل موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی تاکید کرد: همه نهادهای خدماتی در خراسان رضوی و مشهد می بایست علاوه بر ارائه فعالیت های خودشان، نحوه تعامل و انتساب خودشان را با امام هشتم(ع) مشخص کنند.

افتخار هلال احمر خراسان رضوی خدمت در سایه ثامن الائمه(ع) است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: افتخار هلال احمر در این استان، خدمت به مردم در سایه حضرت ثامن الائمه(ع) است.

دکتر سید مجتبی احمدی، با اشاره به برخی فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره اهمیت بیان مسائل و ابلاغ اندیشه ها با زبان هنر و استفاده از این ابزار ارزشمند و موثر، خواستار تعامل هر چه بیشتر میان هلال احمر و موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی شد.

وی افزود: فطرت انسان طالب زیبایی است و محتوای خوب اگر در راستای عقل و فطرت انسان باشد ماندگار خواهد بود.

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به سرمشق مشهور خوشنویسی که “غیر هنر که تاج سر آفرینش است، بنیان هیچ منزلتی، پایدار نیست”، گفت: قرآن کریم یکی از جنبه های اعجازش در لفظ و همین زیبایی ظاهری هنری است و نهج البلاغه مولاعلی (ع) نیز آراسته به زیور فصاحت و بلاغت اعلا، است.

عنایت حضرت رضا(ع) آرامش بخش امدادگران است

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: حضور امدادگران و داوطلبان و جوانان و نیروهای درمانی در فعالیت های امدادی، بشردوستانه و خیرخواهانه با عنایت امام رضا(ع) آرامش بخش و موجب افزایش انگیزه است.

حجت الاسلام و المسلمین اسداله اسدی افزود: فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال جاری می طلبد تا در عرصه های مختلف خدماتی با احساس تکلیف مضاعف رویکرد فرهنگی و معنوی داشته باشیم.

وی خواستار بهره مندی جمعیت هلال احمر از بسته های فرهنگی و مناسبتی آستان قدس رضوی مانند سرود، و تئاتر و …در مراسم و آیین های مختلف و انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک میان موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی و سازمان جوانان هلال احمر شد.

دیدگاه‌ها