اخبار / ستادی

تعداد پزشکان ایرانی اعزامی به حج تمتع ۱۲ درصد کاهش می‌یابد

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر، از اعزام حدود ۵۰۰ پزشک و متخصص برای ارائه خدمات درمانی به زائران بیت‌الله الحرام در ایام حج تمتع ۹۸ خبر داد و گفت: به منظور افزایش سهمیه روادید زائران، این میزان نسبت به سال ۱۳۹۷، ۱۲ درصد کاهش دارد.

۱ ماه قبل

تعداد پزشکان ایرانی اعزامی به حج تمتع ۱۲ درصد کاهش می‌یابد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر به نقل از ایرنا، محمد تقی حلی‎ساز با بیان این مطلب گفت: در سال ۱۳۹۶ و امسال ۵۷۳ پزشک و متخصص برای ارائه خدمات درمانی به زائران سرزمین وحی در شهرهای مکه و مدینه اعزام شده بودند.

وی افزود: این پزشکان اعزامی به سرزمین وحی خدمات خود را به صورت کاملاً داوطلبانه و افتخاری و به صورت تمام وقت تا پایان ایام تمتع (حداقل ۳۳ و حداکثر ۴۳ روز) ارائه می‌دهند و در خدمت‌رسانی به زائران، ارائه خدمات درمانی را نسبت به برنامه‌های زیارتی و شخصی خود در اولویت قرار خواهند داد.

حلی ساز گفت: اعزام نخستین گروه از این پزشکان نیمه تیر ماه سال ۱۳۹۸ انجام خواهد شد و فقط پزشکان عمومی و متخصصان داخلی، طب اورژانس، عفونی و قلب می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی مرکز پزشکی حج و زیارت به نشانی (http://www.hmciran.net)، برای نام نویسی اقدام کنند.

وی افزود: اعزام این پزشکان با توجه به ماموریت مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در ارائه خدمات سلامت به حجاج بیت الله الحرام است و برای تحقق این مهم، هماهنگی و برنامه ریزی های لازم از تمتع سال گذشته تاکنون انجام شده تا روند خدمت رسانی به زائران در سرزمین وحی با خللی مواجه نشود.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر اظهار کرد: ارائه خدمات بهداشتی به زائران در شهرهای (مکه و مدینه) در ایام حج تمتع و زائران عتبات و عالیات در شهرهای (نجف اشرف، کربلای معلی و کاظمین) در کشور عراق در هر شکل و هر ماموریتی که به این مرکز داده شود، نیازمند تعامل کامل نهادهای مختلف دخیل در این کار است. اگر همکاری وزارت کشور، امورخارجه، وزارت بهداشت، سازمان حج و زیارت، بعثه مقام معظم رهبری، پلیس فرودگاه و نیروی انتظامی نباشد، اینکه مرکز پزشکی حج و زیارت به تنهایی بتواند خدمات خوبی را ارائه دهد و در نهایت محصول آن رضایتمندی زائران ایرانی باشد، امکانپذیر نخواهد بود.

دیدگاه‌ها