اخبار / استانی

تفاهم‌نامه همکاری هلال‌احمر و اداره کل زندان‌های استان یزد/توانایی هلال‌احمر در انجام امور حمایتی مثال‌زدنی است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد از امضای تفاهمنامه جمعیت هلال احمر این استان با اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان خبر داد.

۳ ماه قبل

تفاهم‌نامه همکاری هلال‌احمر و اداره کل زندان‌های استان یزد/توانایی هلال‌احمر در انجام امور حمایتی مثال‌زدنی است

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ محسن حرازی زاده یزدی با امضای این تفاهم‌نامه گفت: این تفاهمنامه به منظور گسترش و اشاعه اصول و اهداف متعالی و بشر دوستانه و با تاکید بر سیاست‌های کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی و منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه توجه هر چه بیشتر به امور تربیتی و آموزشی نوجوانان و جوانان و به منظور تسهیل ارائه خدمات و اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های آموزشی و تربیتی و همچنین ارتقای دانش و میزان آگاهی، تقویت مهارت ها در زمینه امداد و کمک های اولیه و آمادگی در مواجهه با مخاطرات ویژه زندانیان، کارمندان، مددجویان، سربازان وظیفه و خانواده زندانیان منعقد شده است.

وی گفت: همکاری در برگزاری مانور ها و کلاس های آموزشی مورد نیاز، بهره گیری از توان کارشناسان متخصص هلال احمر استان با هدف توسعه برنامه های تدوین شده در زندان های استان، کمک به معلولین و خانواده های نیازمند با همکاری هلال احمر، آموزش دوره های امدادی به پرسنل سازمان زندان ها ، آموزش امداد و کمک های اولیه به مددجویان، خانواده های زندانیان، برگزاری مانورهای مختلف برای برآورد توان نیروها و توانمندسازی آنان، کمک به توانبخشی و هزینه های عضو مصنوعی مورد نیاز زندانیان بی بضاعت، ایجاد شرایط مناسب برای آموزش امدادی به زندانیان به خصوص کانون اصلاح و تربیت، معرفی زندانیان با توانایی داوطلبی به عنوان داوطلب‌یار هلال‌احمر، کمک و مساعدت مالی و غذایی در خصوص سبد حمایتی خانواده زندانیان و …. از جمله تعهدات این تفاهم نامه است.

ذوالفعلی نژاد، مدیرکل زندان های استان یزد هم با قدردانی از زحمات و فعالیت های مجموعه هلال احمر استان گفت: هلال احمر استان داری ظرفیت ها و امکانات مناسبی است که می توان از آنها برای اصلاح و تربیت زندانیان و کاهش بازکگشت آنها به جرم استفاده کرد. توانایی هلال احمر در انجام امور حمایتی و آموزشی مثال‌زدنی است و  این جمعیت  در مواقع ضروری یار و مددرسان مردم و حافظ خوبی برای آنها است.

وی گفت: تلاش برای آموزش و نهادینه سازی فرهنگ نوع دوستی، نیکو کاری، خدمات بشر دوستانه و عام المنفعه و فعالیت های خود امدادی به جوانان و نوجوانان زندانی و مددجویان کانون اصلاح و تربیت از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.