اخبار / ستادی

تقدیر از فعالیت سازمان جوانان در مناطق سیل‌زده در مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک

نخستین جلسه شورای اجرائی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با حضور رئیس سازمان جوانان برگزار شد و در این جلسه فعالیت‌های این سازمان در مناطق سیل‌زده از جمله حضور تیم‌های سحر و انجام سایر فعالیت‌های اجتماع‌محور مورد استقبال و تقدیر اعضا قرار گرفت.

۱ هفته قبل

تقدیر از فعالیت سازمان جوانان در مناطق سیل‌زده در مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر شهاب الدین صابونچی با اشاره به اینکه در اولین جلسه شورای اجرائی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در سال جاری گزارشی از عملکرد جمعیت هلال احمر در خصوص کودکان و نوجوانان در استان های سیل زده ارائه کرد، گفت: اعضای حاضر در جلسه از اعزام تیم های سحر، ارسال نوشت افزار و سایر اقلام مورد نیاز کودکان و فعالیت های اجتماع محوری که درحال حاضر در این مناطق در جریان است، استقبال و تقدیر کردند.

وی در ادامه گفت: همچنین فعالیت های سازمان جوانان هلال احمر در مورد فراهم آوردن زمینه حضور داوطلبانه نوجوانان و کودکان درکنار عملیات پشتیبانی از سیل زدگان با رویکرد فرهنگی آموزشی که به نوبه خود می‌تواند الگوی  مناسبی برای مشارکت های اجتماعی داوطلبانه باشد،  مورد توجه و تقدیر قرار گرفت.

صابونچی با اشاره به اینکه موضوع کودک و نوجوان در بحران ها از اهمیتی زیادی برخوردار است گفت: در این جلسه سعی شد وضعیت بهداشت جسمی و روانی کودکان و مشکلات و نگرانی هایی که وجود دارد  مورد تاکید و توجه قرار گیرد که بر این اساس مقرر شد وزیر دادگستری به عنوان  رئیس شورای اجرائی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، موضوعات را با دستگاه های مربوطه به صورت حضوری و مکاتبه ای پیگیری کند.

لازم به ذکر است وزارت دادگستری مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در کشور است که شورای اجرایی این نهاد به ریاست وزیر دادگستری با شرکت نمایندگانی از دستگاه های مختلف و سازمان های مردم نهاد تشکیل می شود.