اخبار / استانی

تقدیر از گروه‌های درمانی هلال‌احمر گیلان در سیل فروردین‌ماه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان در مراسم تقدیر از گروه‌های درمانی هلال احمر استان در سیل فروردین‌ماه، گفت: تیم های BHCU امکان پاسخگویی بهنگام و موثر به نیازهای مناطق متاثر از حوادث و سوانح را در سطح کشور فراهم می کنند.

۲ ماه قبل

تقدیر از گروه‌های درمانی هلال‌احمر گیلان در سیل فروردین‌ماه

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ مهدی ولی پور از پزشکان داوطلب و امدادگران تیم درمان اضطراری جمعیت هلال احمر برای خدمت رسانی مستمر به مردم نیازمند و آسیب دیده سیل اخیر کشور تقدیر کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان بیان کرد: هر ساله مانورهای تیمهای بهداشتی و درمان اضطراری به شکل منطقه ای همزمان با ایام مبارک دهه فجر و با هدف افزایش توان مهارتی و عملیاتی تیم های RDH و BHCU با ارائه خدمات سلامت محور در سراسر کشور برگزار می شود.

وی با اشاره به عملکرد این تیم ها، اظهار کرد: تیم های BHCU بخشی از واحدهای درمان سیار جمعیت هلال احمر هستند که با رویکرد ایجاد ظرفیت محلی و منطقه ای، امکان پاسخگویی بهنگام و موثر به نیازهای مناطق متاثر از حوادث و سوانح را در سطح کشور فراهم می کنند.

ولی پور با اشاره به ارزیابی فعالیت ها از سوی جمعیت هلال احمر گفت: به دلیل اهمیت موضوع و ضرورت ارزیابی فعالیت ها در بهبود مکانیزمهای آمادگی و پاسخ به سوانح، تمامی فرآیند ها بر اساس دستورالعمل های ابلاغی مورد ارزیابی قرار می گیرند.

کسب رتبه نخست استان گیلان در برپایی مانور درمان اضطراری کشور

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان ضمن ابراز خرسندی از کسب رتبه نخست گیلان در  مانور درمان اضطراری تصریح کرد: استان گیلان با استقرار تیم BHCU در مناطق روستایی شهرستان گنبد استان گلستان توانست با یک کار تیمی قابل ستایش، با کسب ۹۹ درصد امتیاز مقام نخست را در سطح کشور به دست آورد.

تیم های درمانی جمعیت هلال احمر استان گیلان تجهیز می شوند

ولی پور از تجهیز سخت افزاری تیم های درمانی جمعیت هلال احمر استان گیلان هم خبر داد و گفت: بر اساس برنامه های توسعه  پنج ساله جمعیت هلال احمر یکی از برنامه های جمعیت استان، تجهیز تیم های درمانی اضطراری بوده که این اقدام در مدت زمان کوتاهی به ثمر نشست و نتیجه آن کسب مقام نخست کشوری در برگزاری مانور درمان اضطراری بود.

با تجهیز سامانه RDH شاهد پیشرفت چشمگیر این تیم ها در استان خواهیم بود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: سعی داریم با تجهیز و به روزرسانی سخت افزاری و تجهیز سامانه RDH استان شاهد پیشرفت چشمگیر این تیم ها در جمعیت هلال احمر استان گیلان باشیم.

تقدیر از تیم های درمانی جمعیت هلال احمر استان گیلان

در انتهای این نشست مهدی ولی پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان از تیم های درمانی استان گیلان که در برنامه های هلال احمر از جمله مانورها و حوادث و سوانح های اخیر کشور حضور داشته اند قدردانی کرد.