اخبار / ستادی

تقدیر از «یزدیِ» خوزستان که با سوله‌اش به‌دادِ سیل‌زدگان رسید

اسمش «علی یزدی» است و اهل خوزستان. او در اوج بحران، مجموعه‌ی ورزشی‌اش را به انبار هلال‌احمر تبدیل کرد: خوابگاه ورزشکاران شد خوابگاه داوطلبان، پارکینگ ورزشگاه شد پارکینگ آفرودسواران، زمین چمن شد محل فرود هلی‌کوپترها، و سالن ورزشی هم شد محل جمع‌آوری کمک‌ها. علی‌آقا امروز مهمان سازمان داوطلبان بود تا با هم‌قطارانش در بحرانِ سیل دیداری تازه کند.

۴ هفته قبل

تقدیر از «یزدیِ» خوزستان که با سوله‌اش به‌دادِ سیل‌زدگان رسید

به گزارش روابط‌ عمومی سازمان داوطلبان، معاونان سازمان بعد از برپاییِ جلسه، در مراسمی از علی یزدی تقدیر کردند. یزدی از سال ۱۳۸۷ عضو داوطلب جمعیت هلال‌احمر است. او در ماجرای سیل برای سه ماه قید درآمدش را زد و همراه با پرسنل‌اش این‌بار به‌جای خدمت به ورزشکاران، درخدمت سیل‌زدگان بود. علی‌آقا حالا مشغول تعمیر و بازسازی مجموعه است. آسفالت و کف‌پوش آن آسیب جدی دیده و یزدی بدون هیچ چشمداشت، و خوشحال از خدمت به سیل‌زدگان، درحال ترمیم نقاط آسیب‌دیده است.

او معتقد است: «اگر آدم‌ها اطرافیانِ خود را هم ببینند، دنیا زیباتر می‌شود. وقتی این روحیه در وجود همه‌ی افراد نهادینه شود، هر حادثه‌ای که پیش آید، انسان‌دوستی سرفصل کارها می‌شود و آسیب‌دیدگان تنها نمی‌مانند».

حامد افراسیابی، معاون پشتیبانی و منابع انسانی سازمان داوطلبان در مراسم تقدیر از علی یزدی گفت: «همه از علی یزدی به‌عنوان فردی خوش‌رفتار یاد می‌کنند. او خانواده و سرمایه‌اش را وقفِ کمک‌رسانی به سیل‌زدگان کرد. جُدا از امکاناتی که آقای یزدی برای جمع‌آوریِ کمک‌ها مُهیا کرد، او توانست امنیت قابل‌توجهی را هم در آن شرایط فراهم کند».

امیرالدین روح‌نواز، معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان هم در این مراسم خطاب به علی یزدی گفت: «بدون شک نام شما ماندگار است. زحمت شما از جنس زحمت هلال‌احمری‌هاست. وظیفه‌ی خود دانستیم که از شما قدردانی کنیم. این فرصتی برای تقدیر از گوشه‌ای از زحمت‌های شماست».

گفت‌وگوی مفصل با «علی یزدی» را روز شنبه در روزنامه‌ی شهروند بخوانید.