اخبار / ستادی

تقدیر دبیرکل جمعیت هلال احمر از داوطلب و روحانی معروف

دبیرکل جمعیت هلال احمر به مناسبت روز جهانی داوطلب به دیدار حجت الاسلام و المسلمین کمیل نظافتی، داوطلب سرشناس جمعیت هلال احمر و از فعالان حوزه کار داوطلبی رفت و در این دیدار با اهدای لوحی از زحمات وی تقدیر و تشکر کرد.

۱۱ ماه قبل

تقدیر دبیرکل جمعیت هلال احمر از داوطلب و روحانی معروف

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، مهندس محمود محمدی نسب ظهر امروز(چهارشنبه) در این دیدار با حجت الاسلام و المسلمین کمیل نظافتی گفت: افراد بسیار کمی مانند شما هستند که تمام زندگی‌شان را وقف مردم کنند و شما نامی آشنا در این زمینه هستید.
دبیرکل جمعیت هلال احمر اضافه کرد: با توجه به اینکه امروز روز جهانی داوطلب است، تمام تلاشم را کردم که این دیدار در چنین روزی انجام شود و بتوانیم از طرف جمعیت هلال احمر از شما تقدیر کنیم.
وی افزود: ما مدیون افرادی مثل شما هستیم و شما سمبل حرکت داوطلبانه هستید.

در این دیدار همچنین کمیل نظافتی با اشاره به سابقه فعالیت‌های داوطلبانه‌اش در لباس هلال احمر گفت: من از زلزله بم به عضویت هلال احمر در آمدم. هلال احمر یک نهاد مردمی است که به دل آدم می‌نشیند. خیلی از نهادها و جناح‌های سیاسی سعی کردند تا به نوعی من را مصادره کنند اما قبول نکردم.
وی افزود: اما هلال احمر جنس دیگری دارد و مردمی است و باید به جمعیت هلال احمر کمک کرد. به هر حال من هم از بدنه نظام و جمعیت هلال احمر هستم و پوشیدن این لباس برای من باعث افتخار است.
نظافتی همچنین با اشاره به حضور محمدی نسب در سمت دبیر کلی جمعیت هلال احمر گفت: من حتما باید از دکتر پیوندی تشکر کنم به دلیل این انتخاب. او را هنوز ندیدم اما می‌خواهم که پیام تشکر بنده را به دکتر پیوندی برسانید.
در میان گپ و گفت‌های دبیر کل هلال احمر و نظافتی همچنین صحبت‌هایی در مورد اهدای کلیه وی به یک کودک شد و نظافتی نیز در این رابطه توضیح داد: پس از اینکه ازدواج کردم، با همسرم صحبت کرده بودم که حتما جمعه‌ها به عیادت مریضان برویم. در این ملاقات‌ها با یکی از بچه‌ها آشنا شدم که هشت سالش بود و چهار سال هم دیالیز می‌شد. دکترش هم گفته بود اگر پیوند کلیه انجام ندهد مرگش حتمی است. همان جا تصمیم گرفتم کلیه ام را اهدا کنم.
محمدی نسب از واکنش همسرش به این تصمیم پرسید و نظافتی گفت: وقتی به همسرم گفتم کمی مکث کرد و گفت تو مرد هستی و باید بیرون کار کنی اما من خانه هستم بگذار من کلیه‌ام را بدهم. در واقع نه تنها مخالفت نکرد بلکه به این شکل هم همراهی کرد.
نظافتی با اشاره به اینکه پس از این اتفاق درخواست‌های زیاد شد گفت: بعد از این اتفاق درخواست‌ها زیاد شد و خیّرین زیادی هم پا پیش گذاشتند وگفتم که من هم در این میان اهرمی باشم و بتوانم کمک کنم.

در این دیدار همچنین محمدی نسب آخرین فعالیت نظافتی برای تهیه کاپشن و توزیع آن در کرمانشاه جویا شد و همچنین اعلام آمادگی کرد تا جمعیت هلال احمر در تهیه پوشاک با وی همکاری کند.
در پایان این دیدار محمدی نسب با اهدای لوح تقدیری از زحمات نظافتی تقدیر و تشکر کرد.
یادآور می‌شود کمیل نظافتی از داوطلبانی است که از زلزله بم به عضویت جمعیت هلال احمر درآمد و فعالیت داوطلبانه خود را انجام داد. علاوه بر این وی در طول سال‌های اخیر به صورت خودجوش فعالیت‌های مختلفی را انجام داد که حوزه‌های مختلفی را شامل می‌شود. از جمله آنها فعالیت در حوزه محیط زیست و همراهی با کمپین نذر اب جمعیت هلال احمر است.
وی برای رسیدگی به نیازمندان و بیماران اغلب به استان‌های مختلف سفر می‌کند. او با استفاده از ظرفیت فضای مجازی کمک‌های مردمی را برای فعالیت های خیرخواهانه جمع می کند.