اخبار / استانی

تقدیر فرماندار شهرستان خلخال از خدمات هلال‌احمر/ راه‌اندازی ۹۲ خانه‌هلال و داوطلب در روستاهای استان اردبیل

فرماندار شهرستان خلخال از ضمن تقدیر از خدمات جمعیت هلال احمر شهرستان خلخال گفت: عملکرد جمعیت هلال احمر شهرستان خلخال به خصوص در زمینه امدادرسانی به حوادث جاده ای و آموزش به اقشار مختلف مردم قابل تقدیر است.

۱ ماه قبل

تقدیر فرماندار شهرستان خلخال از خدمات هلال‌احمر/ راه‌اندازی ۹۲ خانه‌هلال و داوطلب در روستاهای استان اردبیل

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اردبیل، فریدون بابایی در نشست با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل گفت: شهر خلخال برای اسکان مردم در زمان وقوع حوادث منطقه‌ بندی شده تا در مواقع بحرانی بهتر بتوان به مردم، خدمات ارائه کرد.

وی با بیان اینکه طرح ‌های آبخیزداری در سطح وسیعی از مناطق مسیل اجرا می شود، گفت: با لایروبی رودخانه‌ها و آزادسازی مسیر دره‌های طبیعی و مسیل عبور جریان‌های طبیعی آب از وقوع حوادث سیل در زمان بارندگی‌های شدید جلوگیری خواهد شد.

بابایی گفت: با توجه به وقوع حوادث مختلف، پیشگیری از حوادث در دستور کار مدیریت بحران قرار گرفته است.

راه اندازی ۳۶ خانه هلال و ۵۶ خانه داوطلب در مناطق روستایی استان 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل هم گفت: جمعیت هلال احمر استان اردبیل برای برگزاری دوره های آموزشی به اقشار مختلف مردم و کارکنان نهادهای دولتی و عمومی آماده است زیرا بر این باور هستیم که آموزش می تواند در زمینه خودامدادی و کاهش خسارات در زمان بحران مثمر ثمر واقع شود.

رامین معبودی با اشاره به اینکه تاکنون ۹۲ خانه هلال در روستاهای استان راه اندازی شده است، گفت: ۳۶ خانه هلال و ۵۶ خانه داوطلب در مناطق روستایی استان راه اندازی کرده ایم تا با استفاده از آن ها برای مردم مناطق مختلف استان دوره های آموزشی برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه آموزش می تواند مهم ترین تاثیر را در کاهش صدمات و آسیب ها داشته باشد، گفت: هر نهاد و هر منطقه ای نیاز به آموزش داشته باشد، جمعیت هلال احمر برای برگزاری دوره های آموزشی در آن جا اعلام آمادگی می کند.