اخبار / حوادث

تلاش ۳۰ ساعته امدادگران برای نجات ۲ فرد گرفتار در کویر شهداد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از تلاش ۳۰ ساعته نجاتگران هلال احمر برای نجات جان ۲ فرد گرفتار در کویر شهداد با همکاری معاونت امدادونجات جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

۲ هفته قبل

تلاش ۳۰ ساعته امدادگران برای نجات ۲ فرد گرفتار در کویر شهداد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ فلاح گفت: ظهر روز پنجشنبه مورخ ۱۹ اردیبهشت ماه جاری در تماس تلفنی با جمعیت هلال احمر این استان مبنی بر گرفتارشدن ۲ نفر در مسیر نهبندان شهداد، بلافاصله امدادگران اقدامات لازم را جهت اعزام تیم امدادهوایی به منطقه انجام می دهد که به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی امکان پرواز بالگرد هلال احمر میسر نمی شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان اظهار کرد: ۴ تیم در قالب ۲۰ نفر نجاتگر از مرکز این استان و شهرستان شهداد توسط ۶ دستگاه خودروی بدفورد، آمبولانس، آرگو، لندکروز و موتورسیکلت به محل حادثه اعزام شدند اما با توجه به مسدود بودن جاده امکان دسترسی به افراد گرفتار شده در منطقه میسر نیست.

وی با اشاره به این که این ۲ فرد گرفتار روز گذشته از خراسان جنوبی وارد کویر نهبندان به سمت شهداد شدند، در باتلاق گرفتار می شوند، خاطرنشان کرد: صبح روز جمعه ۲۰ اردیبهشت نیروهای امدادی هلال احمر و اورژانس کرمان با همکاری جمعیت هلال احمر استان سیستان و بلوچستان توسط یک فروند بالگرد در طی ۵ سورتی پرواز افراد گرفتار در باتلاق را که در وضعیت نیمه هوشیاری بودند نجات دادند.

فلاح یادآور شد،بر اثر سیل دو هفته پیش، روان آب های راور، طبس و نهبندان وارد کویر شهداد شده و ضمن تخریب ۲۲ کیلومتر از جاده مواصلاتی و قطع ارتباط بین استان های کرمان و خراسان جنوبی، باتلاق بزرگی ایجاد کرده است که هر گونه حرکت وسایل نقلیه و پیاده را ناممکن می سازد و تا زمان تبخیر آب های مذکور، عملا تردد امکان‌پذیر نیست.