اخبار / استانی

تمدید ۲۴ ساعته طرح امداد نوروزی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از تمدید ۲۴ ساعته طرح نوروزی ۹۸ این مجموعه خبر داد.

۳ ماه قبل

تمدید ۲۴ ساعته طرح امداد نوروزی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی

سیدمجتبی احمدی با بیان اینکه با ابلاغ دریافتی از استانداری خراسان رضوی یک روز دیگر به خدمات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در طرح نوروزی ۹۸ افزوده شد، گفت: طرح امداد نوروزی هلال احمر خراسان رضوی که از ۲۳ اسفند ماه ۹۷ آغاز و تا ۱۶ فروردین ادامه داشت به مدت ۲۴ ساعت تمدید شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی بیان کرد: این اقدام با توجه به وضعیت بحرانی اکثر نقاط کشور به‌دلیل سیل‌های نوروزی و نیز عدم رسیدن کلیه مسافران نوروزی به مقصد هایشان صورت گرفته است.

امداد رسانی هلال احمر خراسان رضوی به ۱۶ مصدوم حوادث جاده ای و کوهستان

رئیس مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از عملیات امدادرسانی نیروهای امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به مصدومان یک نزاع و حادثه کوهستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، حسن گودرزی با اشاره به انجام ۲ عملیات به مصدومان کوهستان و نزاع، گفت: این ۲ حادثه ۷ مصدوم برجای گذاشته است.

وی افزود: نزاع بین اهالی روستای چرخشک سفلی در کیلومتر ۸۰ محور مشهد به سرخس که عصر دیروز رخ داد، ۶ مصدوم به همراه داشت که طی یک عملیات توسط نیروهای امدادگر و نجاتگر پایگاه امام رضا(ع) جمعیت هلال احمر مشهد سه ساعته اقدامات مورد نیاز انجام شد سپس یکی از مصدومان به دلیل آسیب در نواحی مختلف بدن توسط نیروهای جمعیت هلال احمر و پنج مصدوم دیگر توسط اورژانس به بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد مشهد منتقل شدند.

نجات مصدوم گرفتار در ارتفاعات شمال کاشمر

رئیس مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی همچنین با اشاره به مصدومیت یک نفر در ارتفاعات شمال کاشمر در کیلومتر ۱۵ محور کاشمر به نیشابور اظهار کرد: این فرد دچار آسیب پا و خراشیدگی در ناحیه دست شده بود که بلافاصله پس از اطلاع به واحد عملیاتی، تیم پایگاه سیار کوهسرخ و تیم کوهستان پایگاه کاشمر به محل اعزام شدند .

گودرزی افزود: بعد از انجام اقدامات اولیه مورد نیاز درمانی، مصدوم به پایین کوه منتقل و به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

امدادرسانی به ۹ مصدوم ۳ حادثه جاده‌ای

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از انجام ۳ عملیات امدادرسانی از شب گذشته تا صبح امروز خبر داد و گفت: در این عملیات‌های امدادی به ۹ مصدوم ۳ حادثه جاده‌ای امدادرسانی شد.

اسماعیل بهمن آبادی با بیان این که بر اثر واژگونی یک دستگاه وانت پیکان در کیلومتر ۱۱۰ سبزوار به شاهرود ۳ نفر مصدوم شدند، افزود: تیم عملیاتی پایگاه کاهک سبزوار با حضور در صحنه حادثه، پس از انجام اقدامات اولیه درمانی ۳ مصدوم را به‌علت آسیب شدید از ناحیه سر و گردن و خراشیدگی سطحی به مرکز درمانی داورزن منتقل کردند.

وی با اشاره به مصدوم‌شدن راننده یک دستگاه موتورسیکلت بر اثر واژگونی در حادثه دوم، بیان کرد: این حادثه در کیلومتر ۳۵ محور تایباد به باخرز رخ داد و تیم عملیات پایگاه پل‌بند تایباد پس از انجام اقدامات مورد نیاز، تنها مصدوم این حادثه را به‌دلیل آسیب شدید از ناحیه سر و کاهش سطح هوشیاری به مرکز درمانی خاتم‌الانبیاء(ص) منتقل کردند.

بهمن‌آبادی با اشاره به امدادرسانی نیروهای امدادگر و نجاتگر پایگاه کاهک به ۵ مصدوم حادثه واژگونی یک دستگاه خودروی سواری سمند در کیلومتر ۱۷۰ محور شاهرود به سبزوار، بیان کرد: با حضور به‌موقع نیروهای نجاتگر و امدادگر پایگاه امدادی کاهک سبزوار در محل حادثه و پس از انجام اقدامات اولیه درمانی، ۲ مصدوم حادثه فوق‌الذکر توسط نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر و ۳ مصدوم دیگر این حادثه توسط نیروهای اورژانس ۱۱۵ جهت سیر تکمیلی مراحل درمان به مرکز درمانی داورزن منتقل شدند.

طی ۷۶ عملیات به ۱۴۲ فرد گرفتار در سیلاب در  استان امدادرسانی شد

دکتر سید مجتبی احمدی با بیان این که از ابتدای طرح نوروزی امداد و نجات نوروزی هلال احمر خراسان رضوی تاکنون بیش از ۱۸۵ حادثه در شهرها و روستاهای خراسان رضوی اتفاق افتاده، گفت: این حوادث شامل حوادث جاده‌ای، شهری، مناسبتی، کوهستانی، کارگاهی، ریزش آوار، سیل و آبگرفتگی، برف و کولاک به‌علاوه با مراجعه برای خدمات حضوری بوده است.

وی با بیان اینکه طی ۷۶ عملیات امدادرسانی به ۲۹ حادثه سیل و آبگرفتگی در سطح استان به ۱۰۶۲ نفر امدادرسانی شده، افزود: تعداد حادثه‌دیدگان سیلاب و آبگرفتگی در استان ۱۸۲۲ نفر بوده و ۴ مصدوم و یک فوتی هم برجای گذاشته است.

دکتر احمدی ادامه داد: در این عملیات‌ها ۱۴۲ فرد گرفتار در سیلاب و آبگرفتگی اسکان اضطراری شده‌اند و به تعدادی از آنان اقلامی همچون چادر امدادی، پتو، موکت، فانوس و والور و همچنین بسته‌های مواد غذایی تحویل داده شده است.

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی به ۶ مورد حادثه برف و کولاک نیز اشاره کرده و گفت: این حوادث ۳۲۵ حادثه‌دیده در پی داشته که به ۳۲۴ نفر از آنان توسط امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر خراسان رضوی امدادرسانی شده است و ۱۰۷ نفر اسکان اضطراری شده‌اند.

وی یادآوری کرد: از ابتدای طرح امداد و نجات نوروزی پرحادثه‌خیزترین شهرهای استان به ترتیب مشهد، سبزوار و همچنین تربت حیدریه و نیشابور بوده‌اند و قوچان، کاشمر، گناباد، بردسکن و سرخس در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.