اخبار / ستادی

توزیع ۷۶ هزار سبد غذایی در ماه مبارک رمضان/ بهره‌مندی ۷۷۰ هزار نفر از طرح همای‌رحمت و سفره‌های مهربانی هلال‌احمر

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در تشریح طرح های داوطلبانه این سازمان در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، از توزیع ۷۶ هزار سبد غذایی میان نیازمندان سراسر کشور در ماه مبارک رمضان خبر داد.

۶ ماه قبل

توزیع ۷۶ هزار سبد غذایی در ماه مبارک رمضان/ بهره‌مندی ۷۷۰ هزار نفر از طرح همای‌رحمت و سفره‌های مهربانی هلال‌احمر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ محمد نصیری با اشاره به طرح های داوطلبانه اجرا شده سازمان در ماه مبارک رمضان برای خدمت به نیازمندان گفت: دو طرح همای رحمت و سفره های مهربانی در این ماه به اجرا درآمد که با اجرای طرح همای رحمت بیش از ۷۶ هزار سبد غذایی میان نیازمندان توزیع شد.

رئیس سازمان داوطلبان با بیان اینکه بیش از ۳ هزار خیر در تهیه و ۶ هزار داوطلب در توزیع این سبدهای غذایی با هلال احمر همکاری داشتند، افزود: ارزش این سبدها بالغ بر ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده (ارزش هر سبد ۱۳۰ هزار تومان) و حدود ۲۹۱ هزار نفر از این سبدها بهره مند شده اند.

 

برپایی ۳ هزار و ۴۰۰ سفره مهربانی در ماه مبارک رمضان

نصیری به اجرای طرح سفره های مهربانی در ماه مبارک رمضان نیز اشاره و عنوان کرد: در این مدت بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ سفره شهری و روستایی برپا شد که قریب ۴۷۵ هزار نفر میهمان این سفره ها بودند.

وی افزود: این طرح با هزینه ای بالغ بر ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اجرا شد و ۱۶ هزار داوطلب در برپایی سفره های مهربانی در سراسر کشور مشارکت داشتند.

رئیس سازمان داوطلبان تاکید کرد: در مجموع بیش از ۷۷۰ هزار نفر از توزیع قریب ۷۶ هزار سبد غذایی و گستراندن حدود ۳ هزار و ۴۰۰ سفره افطاری بهره مند شده اند که ارزش ریالی این خدمات بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال برآورد شده که به همت داوطلبان و خیرین انجام گرفته است.

 

بهره مندی بیش از ۱۱ هزار نفر از طرح نیابت در ایام نوروز

نصیری همچنین به طرح های نوروزی اجرا شده به همت خیرین و داوطلبان هلال احمر نیز اشاره کرد و افزود: دو طرح نیابت و فرشتگان رحمت به مناسبت ایام نوروز به همت داوطلبان هلال احمر اجرا شد که با مشارکت ۳ هزار و ۲۲۲ داوطلب، ۱۱ هزار و ۶ سالمند و معلول از خدمات طرح نیابت بهره مند شدند.

وی تعداد سراهای بازدید شده را ۳۱۸ سرا (۲۱۶ سرای سالمندان و ۱۰۲ سرای معلولین) عنوان و تصریح کرد: بیش از ۴۲۱ میلیون تومان هزینه اجرای این طرح در سراسر کشور بوده است.

 

توزیع ۵۰ هزار و ۷۴ سبد غذایی در قالب طرح فرشتگان رحمت

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه طرح فرشتگان رحمت نیز هرساله ویژه ایام نوروز به اجرا در می آید افزود: با اجرای این طرح ۵۰ هزار و ۷۴ سبد غذایی با ارزش ۷ میلیارد و ۸۴۱ میلیون و ۷۳۹ هزار تومان میان نیازمندان توزیع شده است.

نصیری با اشاره به اینکه در مجموع بیش از ۱۸۶ هزار نفر از این طرح بهره مند شده اند، اظهار کرد: طرح فرشتگان رحمت با مشارکت ۸ هزار و ۴۱ داوطلب و ۴ هزار و ۱۰۰ خیر داوطلب به اجرا درآمده است.