اخبار / استانی

توسعه آموزش های همگانی هلال‌احمر در روستاهای استان کردستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان در دیدار با بخشدار منطقه «کلاترزان » سنندج و ۴۷ دهیار ، از توسعه آموزش های همگانی هلال احمر در روستاها و راه اندازی خانه های هلال روستایی خبرداد .

۱ ماه قبل

توسعه آموزش های همگانی هلال‌احمر در روستاهای استان کردستان

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کردستان، محمدباقر محمدی در دیدار با بخشدار و دهیاران منطقه کلاترزان سنندج گفت: دهیاران نقش مهمی در توسعه آموزش های همگانی و مدیریت حوادث احتمالی در روستا ایفا می کنند و همین موضوع ضرورت آموزش دهیاران در زمینه مخاطرات طبیعی و غیر طبیعی و نحوه مقابله با آن را برجسته می کند.

وی با اشاره به آسیب پذیر بودن بافت روستایی در حوادث غیر طبیعی از قبیل زلزله و سیل و …، آگاهی روستاییان از آموزه های امدادی و نحوه مقابله با مخاطرات را به عنوان یک اولویت برشمرد و گفت : مردم عادی و روستاییان به عنوان نخستین کسانی که در صحنه حوادث حضور دارند، در صورت آشنایی  با اقدامات امدادی و برخورداری از آموزش های لازم در این زمینه می توانند تلفات جانی و مالی را به حداقل ممکن برسانند .

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان گفت: هنگام حوادث احتمالی در روستاها، دهیاران نخستین مدیران بحران و حوادث هستند که می توانند به عنوان یک بازوی مدیریتی توانمند و مسلط به دانش مدیریت بحران ، نقش مهمی در زمینه کاهش تلفات جانی و مادی ایفا کنند.

وی بر گسترش همکاری و تعامل بین هلال احمر با فرمانداری ها و بخشداری ها تاکید کرد و راه اندازی خانه های هلال را گامی مهم در زمینه ترویج  اهداف انساندوستانه هلال احمر و  اقدامی ارزنده برای آگاه سازی جامعه از مخاطرات و روش های مقابله با آن دانست.

محمدی با اعلام آمادگی هلال احمر در زمینه برگزاری دوره های آموزشی برای دهیاران در مرحله اول و آموزش اهالی روستا در مرحله دوم ، راه اندازی خانه های هلال و تقویت آنها را  به نوعی تقویت جامعه روستایی و  توانمندسازی روستاییان  تلقی کرد .

در این جلسه تاکید شد؛ معاونت آموزش جمعیت هلال احمراستان کردستان با هماهنگی و تعامل لازم با بخشداری کلاترزان ، در اسرع وقت نسبت به برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با مدیریت بحران برای دهیاران اقدام کرده و در مراحل بعدی نسبت به برنامه ریزی لازم به منظور آموزش روستاییان و راه اندازی خانه های هلال روستایی در سطح استان اهتمام ورزد.