اخبار / ستادی

توسعه انبارها و پشتیبانی امدادی در حوالی پایتخت

با حضور رئیس جمعیت هلال احمر، ساختمان اداری هلال احمر پاکدشت در مساحتی به وسعت ۲۴۰۰ متر مربع و همچنین انبارهای امدادی هلال احمر ملارد با وسعت ۳ هزار متر مربع افتتاح شد.

۵ ماه قبل

توسعه انبارها و پشتیبانی امدادی در حوالی پایتخت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر علی‌اصغر پیوندی در مراسم افتتاحیه ساختمان اداری و امدادی هلال‌احمر پاکدشت اظهار کرد: افتتاح این پروژه‌ها نشان از عزم جدی نظام برای رفاه و نیازمندی‌های مردم است.

وی افزود: امیدواریم این اقدامات روزبه‌روز بیشتر و مشکلات کمتر شود، ساختمان اداری و امدادی جمعیت هلال‌احمر پاکدشت با هزینه بالغ‌بر ۲۰ میلیارد توسط مردم، خیرین و مسؤلان به بهره‌برداری رسیده است.

دکتر پیوندی شهرستان پاکدشت را گذرگاه اصلی به شرق کشور دانست و گفت: با توجه به حوادث ترافیکی جدی که وجود دارد سرمایه‌گذاری بیشتری باید انجام شود، از ۱۵ پایگاه جاده‌ای در تهران ۲ پایگاه در شهرستان پاکدشت قرار دارد که لازم است تعداد پایگاه‌های جاده‌ای در این منطقه افزایش پیدا کند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به مناسب نبودن شاخص بهداشت و درمان در شهرستان‌های استان تهران بیان کرد: نیازمندی‌ها و مشکلاتی که در شهرستان‌های تهران وجود دارند قابل‌مقایسه با شهرستان‌های محروم و دوردست است بنابراین نگاه ویژه باید به شهرهای اطراف تهران داشته باشیم تا در شأن نظام و کشور باشد.

وی درباره حوادث ترافیکی عنوان کرد: تعداد کشته‌ها در سال بسیار زیاد است به‌ویژه در جاده‌هایی که دارای تردد زیادی هستند امیدواریم با افزایش تعداد پایگاه‌ها و تزریق اعتبارات بیشتر رضایت عمومی را فراهم کنیم.

پیوندی خاطرنشان کرد: شهرستان پاکدشت با توجه به موقعیت مهم و حیاتی که دارد می‌تواند معین شهرستان‌های استان تهران باشد همچنین با توجه به وجود مسیرهای مواصلاتی، پاکدشت می‌تواند به سایر استان‌ها خدمت‌رسانی کند.

بنا بر این گزارش، پیش از ظهر امروز با حضور رئیس جمعیت هلال احمر در شهرستان ملارد، انبارهای امدادی این شهرستان نیز به متراژ ۳ هزار متر مربع در زمین اهدایی به ارزش ۲۲ میلیارد ریال افتتاح شد.

دکتر پیوندی در آیین افتتاح انبارهای امدادی شهرستان ملارد با اشاره به تلاش برای تقویت اقلام امدادی در انبارهای هلال احمر اذعان کرد: از استاندارد پایگاه‌ها و انبارهای امدادی فاصله داریم و شرایط ایده آل نیست و برای نیل به شرایط استاندارد به همکاری های همه ارگانها نیاز داریم.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: کمتر از ۱۰ درصد مردم ایران آمادگی مقابله با حوادث را دارند. این در حالی است که ریسک بروز حوادث در کشور ما حدود ۸۷ درصد است. باید همه نهادها همکاری کنیم تا آموزش همگانی رشد پیدا کند.