اخبار / اربعین 98 / ستادی

توصیه‌های مهم به زائران کربلا و نجف در هنگام پیاده‌روی

پزشکان جمعیت هلال احمر در پایش‌های دو روز نخست مراجعه زائران به درمانگاه جمعیت هلال احمر ایران و همچنین در بیمارستان حیدریه نجف در پیاده روی اربعین مهمترین توصیه‌ها را به زائران اعلام کردند.

۶ روز قبل

توصیه‌های مهم به زائران کربلا و نجف در هنگام پیاده‌روی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، بر اساس اعلام پزشکان، دردهای عضلانی به علت خستگی و کم آبی مهمترین علت مراجعه زائران به درمانگاه‌های هلال‌احمر است و توصیه پزشکان این است که زائران بدون عجله سغر کرده و بین راه استراحت کافی داشته باشند.

توصیه پزشکان هلال‌احمر به زائران این است که تا جای ممکن از نوشیدن چای و شربت در بین راه به علت عطش بیشتر و تشنگی پرهیز کرده و بیشتر آب بنوشند.
همچنین زائران لیوان فلزی همراه داشته و برای پرهیز از انتقال ویروس، از استکان‌های عمومی در مسیر استفاده نکنند.
یکی از علل مراجعه زائران به درمانگاه‌های هلال‌احمر تاول کف پا است. بیشترین علت تاول، پوشیدن دمپایی بدون جوراب یا کفشهای تنگ است، بنابراین کفش های مناسب و راحت با جوراب نخی گزینه خوبی برای پیاده‌روی است.
به علاوه استفاده زنان از جوراب های نازک موسوم به پارازین، موجب نگه داشتن گرما در پا می شود که بهتر است به جای آن از جوراب نخی استفاده کنند.
توصیه مهم دیگر استفاده از قاشق و لیوان شخصی است تا باتوجه به حجم زیاد مصرف ظروف یک بار مصرف و پلاستیکی، با کمتر مصرف کردن این ظروف به حفاظت از محیط زیست نیز توجه شود.