به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر دکتر علی اصغر پیوندی در جلسه تکریم و معارفه ذیحساب و خزانه دار کل جمعیت هلال احمر، گفت: هلال احمر یک نهاد مردمی با تنوع کار بسیار گسترده در حوزه های امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، دارو و تجهیزات پزشکی، فعالیت های فرهنگی و اجتماعی و … است که این فعالیت ها نیاز به عملکرد مالی شفاف چه در حوزه هزینه کرد و چه در حوزه درآمد و نظارت دارد، باید با ریل گذاری مناسب و انتخاب مسیر صحیح، از سرمایه های مادی و معنوی در هلال احمر صیانت کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت نظارت جدی تر و شفافیت مالی گسترده تر، ایجاد اتاق شیشه ای، انضباط مالی، برخورد قاطعانه با هرگونه تخلف مالی در جمعیت هلال احمر و رفع مشکلاتی که در برخی حوزه های عملکردی جمعیت از قبل وجود داشته، افزود: با همکاری و همدلی تمام مسئولان و کارکنان و در صورت لزوم با تغییر ساختارها، در جهت تحقق اهداف عالی و بشردوستانه هلال احمر حرکت می کنیم چرا که مردم با اعتماد به هلال احمر، انتظار دارند هیچ حاشیه و شائبه ای در این نهاد خدمتگزار وجود نداشته باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر، اعتماد مردم را سرمایه اصلی جمعیت عنوان و تاکید کرد: برای حفظ این اعتماد باید تلاش کنیم در متن حرکت کرده و از هرگونه حاشیه و شائبه به دور باشیم و با نظارت عالی و رفع نواقص ساختاری سیستم، مشکلات موجود را برطرف کنیم.

دکتر پیوندی با اشاره به لزوم حفظ چالاکی جمعیت در انجام فعالیت ها، گفت: تشکیل کمیسیون مشورتی اقتصادی در جمعیت هلال احمر با حضور کارشناسان اقتصادی خبره چه در داخل جمعیت و چه خارج از جمعیت، کمک می کند تا هلال احمر بتواند با چالاکی بیشتر به وظایف ذاتی خود بپردازد.

وی همچنین به کمبود اعتبارات در جمعیت اشاره کرد و افزود: بحث صرفه جویی اقتصادی در هلال احمر باید مورد توجه جدی قرار گیرد. کارها با هزینه های کمتر و شفافیت مالی بیشتر انجام شود تا تمام کسانی که در جمعیت هلال احمر فعالیت دارند احساس کنند هلال احمر با تمام اعتبارات و امکانات در جهت تامین رضایت امدادگران، کارکنان و … حرکت و فعالیت می کند.

رئیس جمعیت هلال احمر در این جلسه همچنین از زحمات هفت ساله مهدی علیپور، ذیحساب و خزانه دار کل سابق جمعیت که منشا خیر و برکات فراوان برای هلال احمر بوده است، تقدیر کرد و افزود: حوزه مالی، بسیار حساس است و انتظارات از این حوزه بالاست که خزانه دار جمعیت در سال های خدمت، مقررات را در نظر داشته و بر این اساس فعالیت کرده و در تمام حوادث و بحران های طبیعی که کشور با آن مواجه شده، راهگشای هلال احمر بوده است.

دکتر پیوندی، همچنین با معرفی دکتر دشتی به عنوان خزانه دار و ذیحساب کل هلال احمر گفت: دکتر دشتی در حوزه های مختلف اقتصادی فعالیت داشته و شخصیت بسیار ممتازی از نظر صداقت و پاکدستی دارد و رعایت مقررات از ویژگی های بارز وی در تمام مناصبی است که برعهده داشته است. امیدواریم با استفاده از تجربیات دکتر دشتی و همچنین انگیزه خدمت به مردم، هلال احمر در جهت خدمت به مردم آماده تر از همیشه باشد. کار مالی در جمعیت هلال احمر به دلیل ارتباط مستقیم با مردم بخصوص در بلایا و بحران ها باید انعطاف لازم را داشته باشد ضمن اینکه ملاک و میثاق ما در عملکرد، اساسنامه جمعیت و برنامه ۵ ساله هلال احمر است که باید برمبنای آن  به وظایف خود عمل کنیم.

لزوم توجه ویژه به نیروی انسانی جمعیت هلال احمر

مهدی علیپور خزانه دار و ذیحساب سابق جمعیت در این جلسه با تاکید بر اینکه در مدت خدمت خود همواره بی طرفی و شفافیت را سرلوحه کار قرار داده است، رعایت نظم و عدالت در پرداخت حقوق و مزایای کارکنان در ستاد و تمام استان های کشور به شکل یکسان و هماهنگ را از ویژگی های بارز دوره خدمت خود عنوان کرد.

وی همکاری نزدیک با ۴ رئیس و ۶ دبیرکل جمعیت هلال احمر را تجربه و افتخاری برای خود دانست و از حسن اعتماد همه آنها قدردانی و تاکید کرد: در طول دوران مسئولیت تمامی تلاش خود را برای حفظ سرمایه های هلال احمر به کار گرفته است.

علیپور با اشاره به گستردگی حوزه کاری جمعیت هلال احمر، لزوم توجه به اصل آمادگی در جمعیت را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: اگرچه پیشانی کار هلال احمر امداد و نجات است، اما برای اینکه همیشه در جهت مقابله با حوادث و بلایا آمادگی داشته باشیم باید به نیروی انسانی جمعیت چه امدادگران و چه پرسنل و کارکنان، توجه ویژه داشته باشیم. از همین رو همیشه تلاش کرده تا در کنار رعایت تمامی قوانین موجود هیچ حقی از کسی ضایع نشود.

دکتر حسین دشتی، خزانه دار و ذیحساب کل هلال احمر نیز در این جلسه با اشاره به اعتقاد و انگیزه قلبی خود برای خدمت به مردم در نهادی خدمتگزار همچون هلال احمر عنوان کرد: در حوزه مالی تمام تلاش خود را برای تامین منابع پایدار، تخصیص اعتبارات لازم و نظارت دقیق به کار خواهد گرفت. وی از تلاش های خزانه دار سابق و حسن اعتماد رئیس جمعیت هلال احمر قدردانی و تاکید کرد: برای تحقق اهداف و عملکرد مطلوب نیازمند تعامل و همکاری با همه اعضا و مدیران حوزه های مختلف است.

لازم به ذکر است این جلسه با حضور اعضای معاونین جمعیت هلال احمر برگزار شد.