اخبار / اربعین 98 / ستادی

خدمت‌رسانی تیم درمانی هلال‌احمر ایران به زائران در کربلا در روز دوم مراسم راهپیمایی اربعین

بیش از ۲ هزار زائر در ۲۴ ساعت گذشته به درمانگاه های هتل ملاک و بلد الاولیا در کربلا مراجعه کرده‌اند.

۶ روز قبل

خدمت‌رسانی تیم درمانی هلال‌احمر ایران به زائران در کربلا در روز دوم مراسم راهپیمایی اربعین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر ۲۲ درمانگاه و پایگاه های درمانی هلال احمر در کشور عراق برپا است و تا کنون بیش از ۲ هزار زائر از خدمات درمانگاه های هتل ملاک و بلد الاولیا بهره مند شدند. 

رئیس درمانگاه هتل بلد الاولیا گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بیش از یک هزار و ۱۵۰ نفر به این درمانگاه مراجعه و توسط پزشکان ویزیت شده و داروی رایگان دریافت کردند. 

دکتر شیرخانی با اشاره به حضور ۲۹ پزشک عمومی و متخصص در هتل بلد الاولیا افزود: در روزهای آتی ۱۰ پزشک متخصص (زنان و زایمان، داخلی، قلب و عروق و طب اورژانس) به این مرکز اعزام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این درمانگاه به صورت شبانه روزی فعالیت می کند، خاطرنشان کرد: هم اکنون در هتل بلد الاولیا ۲۴ پزشک عمومی، ۵ پزشک متخصص اطفال، هماتولوژی، جراح عمومی و روان پزشک مشغول به فعالیت هستند. 

وی با اشاره به حضور ۳۸ پرستار، ۹ تکنسین داروخانه، ۲۰ عضو داوطلب هلال احمر تصریح کرد: بیشترین مراجعه کنندگان به این درمانگاه دچار گرفتگی عضلات، تورم و درد عضلانی، مشکلات گوارشی، سرماخوردگی و بیماری های تنفسی ( آلرژی) هستند. 

وی افزود: تا کنون ۵ بیمار قلبی و عروقی به بیمارستان الحسین در کربلا اعزام شده اند. 

ویزیت بیش از یک هزار نفر در هتل ملاک 

رئیس درمانگاه هتل ملاک هم با اشاره به ویزیت بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته افزود: در این درمانگاه ۱۹ پزشک عمومی و متخصص اطفال و طب سنتی فعالیت می کنند. 

دکتر سید هاشم حسینی با اشاره به اینکه این درمانگاه به صورت ۲۴ ساعته آماده خدمت رسانی به زائران است، گفت: ۲۳ پرستار و فوریت های پزشکی دوشادوش پزشکان به بیماران خدمات پرستاری ارائه می کنند. 

وی با اشاره به اعزام ۴ بیمار به بیمارستان الحسین گفت: زائرین با رعایت کردن نکات بهداشت فردی و محیطی می توانند از بسیاری از مبتلا شدن به بسیاری از بیماری ها جلوگیری کنند.