اخبار / استانی

جذب سرمایه های جوان متعهد، مهم ترین دستاورد هلال احمر در ۴۰ سال گذشته است

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم گفت: مهم ترین دستاورد هلال احمر در طول ۴۰ سال جذب سرمایه های جوان متعهد و حضور در فعالیت های نوعدوستی است.

۵ ماه قبل

جذب سرمایه های جوان متعهد، مهم ترین دستاورد هلال احمر در ۴۰ سال گذشته است

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ دکتر محمد گل فشان در نشست صمیمی در خبرگزاری ایرنا با گرامیداشت دهه مبارک فجر و تسلیت ایام فاطمیه گفت: مجموعه هلال احمر جزء معدود دستگاههایی است که بدون بودجه دولتی به خدمت می پردازد.

وی تصریح کرد: سرمایه اصلی این جمعیت اعضای داوطلب جوان و امدادگرانش است، مهم ترین دستاورد هلال احمر در طول ۴۰ سال گذشته نیز جذب سرمایه های جوان متعهد و حضور در فعالیت های نوعدوستی است.

گل فشان بیان کرد: ما کمک به نیازمندان را وظیفه خود در نوعدوستی می دانیم، فرهنگ سازی کارهای خیرخواهانه یکی از وظایف مهم جمعیت هلال احمر است در این ارتباط طرح هایی داریم تا بتوانیم به نوعی به نیازمندان واقعی کمک کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم افزود: در مهدکودک ها طرحی به نام دست های مهربان در تحویل اسباب بازی هایی که کودکان استفاده نمی کنند داریم تا این اقلام را به نیازمندان برسانیم. این فرهنگ کمک کردن و نوعدوستی باید در جامعه نهادینه شود.

وی عنوان کرد: می توان به راحتی ساماندهی کرد تا مردم اقلامی که نیاز ندارند را در اختیار نیازمندان واقعی قرار دهند در این باره فعالیت های گسترده ای انجام شده است.

گل فشان خاطرنشان کرد: هلال احمر یکی از رسالت های خود را تسکین آلام بشری می داند در این باره تامین نیازهای غذایی و اقلام مورد نیاز برای مردم یکی از حرکت های بزرگ در تسکین آلام بشری است.

وی افزود: در تامین جهیزیه اقلامی را در اختیار نوعروسان قرار می دهیم. امسال هم بیش از ۵۷ جهیزیه به نوعروسان اهدا کرده ایم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قم بیان کرد: در ایام عید و ماه رمضان سبد کالا در اختیار نیازمندان قرار می دهیم که سال قبل نیز بیش از ۳ هزار سبد کالا بین نیازمندان توزیع شد البته برای حفظ کرامت خانوار، این سبدها در قالب بن خرید ارائه می شود.