اخبار / ستادی

جزئیاتی از روند اجرای طرح بازپیوند خانواده در ایام اربعین حسینی

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در حاشیه کارگاه جست‌وجو و بازپیوند خانواده در سوانح از تحویل دادن ۷۹۷ نفر از زائران در اربعین حسینی به خانواده هایشان در قالب طرح بازپیوند خانواده خبر داد.

۴ هفته قبل

جزئیاتی از روند اجرای طرح بازپیوند خانواده در ایام اربعین حسینی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی، دکتر محمد نصیری امروز در دوره آموزشی جست‌وجو و بازپیوند خانواده در سوانح در مشهد مقدس گفت: از ۷۹۷ نفر زائر مهجور در مراسم اربعیم حسینی، ۴۳۴ نفر زن، ۲۹۹ نفر مرد و در مجموع تعداد ۷۳۳ نفر شامل کودک، سالمند و افراد آسیب دیده شده به خانواده هایشان در ایران بازگردانده شدند و ۶۴ نفر نیز در عراق از این طرح بهره جستند.

وی افزود: کل این فرایند با حضور ۲۰ نفر از داوطلبان جمعیت هلال احمر در عراق و به همین تعداد نیروی داوطلب در مرزهای ایران انجام شد که بخش عمده هزینه های این کار توسط خیرین پرداخت شد.

رئیس سازمان داوطلبان با اشاره به اینکه در طرح بازپیوند، علاوه بر زائران ایرانی، به اتباع دیگر کشورها نیز خدمات ارائه شد، تصریح کرد: در ستاد مرکزی هشت بخش شامل پذیرش، تعیین هویت، اسکان موقت، ارتقاء سلامت، هماهنگی انتقال، پذیرش در مقصد، اتصال به خانواده و مستند سازی جزء مراحل بازپیوند بود.