اخبار / ستادی

جلسه شورای عالی هلال احمر در چهل و یکمین سالروز زلزله طبس/ دکتر پیوندی: زلزله در کمین ماست، حتی در پایتخت ایران اسلامی

جلسه شورای عالی هلال احمر دوشنبه ۲۵ شهریورماه با حضور جمعی از اعضا برگزار و گزارشی از اقدامات یک ماهه اخیر ارائه و بحث و بررسی های لازم انجام شد.

۱ ماه قبل

جلسه شورای عالی هلال احمر در چهل و یکمین سالروز زلزله طبس/ دکتر پیوندی: زلزله در کمین ماست، حتی در پایتخت ایران اسلامی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر در ابتدای این جلسه با اشاره به سالگرد زلزله تلخ طبس در ۴۱ سال گذشته تاکید کرد: امروز جلسه شورای عالی جمعیت در حالی برگزار می شود که در سالگرد زلزله ۷٫۸ ریشتری طبس با حدود ۲۵ هزار کشته قرار داریم. یاد جانباختگان این حادثه را گرامی می داریم و باید به یاد داشته باشیم که زلزله همیشه حتی در پایتخت ایران اسلامی، در کمین ماست، .

رئیس جمعیت هلال احمر در این جلسه با اشاره به تصویب قانون جدید مدیریت بحران کشور، اظهار امیدواری کرد که بتوان با توجه به ظرفیت های این قانون برای کاهش تلفات ناشی از سوانح و حوادث بزرگ اقدامات موثری انجام داد.

وی با اشاره به پایان ماموریت هلال احمر در حج ۹۸ از آمادگی جمعیت هلال احمر برای عملیات بزرگ امدادی، بهداشتی و درمانی در اربعین امسال با شکل گیری قرارگاه مرکزی در ستاد جمعیت هلال احمر خبر داد.

در این جلسه محمد نصیری، رئیس سازمان داوطلبان گزارشی از برگزاری دومین دوره طرح نذرآب در استان های جنوب شرقی کشور ارائه کرد و با مشارکت اعضا بررسی های لازم برای افزایش سطح کیفی و کمی این طرح بحث و تبادل نظر شد.

ارائه گزارشی از خدمات جمعیت هلال احمر در مراسم تمتع امسال از سوی دکتر حلی ساز، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت از دیگر بخش های این جلسه بود.