اخبار / استانی

جوانان هلال احمر خط شکن هستند

نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی گفت: جوانان هلال احمر در همه حوزه ها جلودار، خط شکن، همیشه در صحنه و الگوی ولایی بودن جوانان ایرانی هستند.

۱ ماه قبل

جوانان هلال احمر خط شکن هستند

به گزارش روابط عمومی هلال احمر استان خراسان شمالی، حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی در دیدار مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه، معاونین و اعضای جوانان جمعیت هلال احمر خراسان شمالی به مناسبت روز جوان افزود: در جریان سیل اخیر اتحاد شما جوانان ستودنی بود و پویایی و تحول به وجود آمده در جمعیت هلال احمر در این استان فراموش نشدنی بود و باید از مدیرعامل این سازمان در استان و امدادگران تقدیر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی یادآورشد: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب ۴۰ بار نام جوانان را به کار بردند که اهمیت توجه به جوانان و آینده سازان جامعه را نشان می دهد.

وی فعالیت هیئت جوانان حضرت علی اکبر (ع) جمعیت هلال احمر خراسان شمالی را برای رشد معنوی جوانان مهم ارزیابی کرد و خاطر نشان ساخت: شما جوانان باید اهل تحلیل سیاسی باشید، یک جوان باید آگاه باشد، آمریکا از قدرت گرفتن ما عصبانی شده است و تحمل دیدن موفقیت ما را ندارد.

ابوالقاسم یعقوبی تاکید کرد: آمریکا در ادامه روند خصمانه اش علیه جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در لیست تروریست ها قرار داد که با مشت محکم مردم کشور مواجه شد که یک صدا فریاد زدند همه ما سپاهی هستیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی تصریح کرد: شما جوانان هلال احمری در همه حوزه ها جلو دار، خط شکن و همیشه در صحنه باشید تا سایر جوانان از شما درس انقلاب و ولایی بودن بگیرند.

 اعتماد مردم، افتخار ماست

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی نیز در این دیدار، اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر را افتخار این سازمان و تمامی جوانان، داوطلبان و امدادگران دانست و افزود: تاکنون ۱۳۰ میلیارد تومان کمک مردمی به جمعیت هلال احمر کشور رسیده است که نشان از اعتماد گروه های مرجع، مردم، هنرمندان و… دارد.

محسن نجات افزود: جمعیت هلال احمر توسعه فرهنگ بشر دوستی را در اولویت قرار داده است و در سنگرهای مختلف به مردم خدمات امدادی، فرهنگی و اجتماعی ارائه می دهد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان خاطرنشان ساخت: جوانان جمعیت هلال احمر خراسان شمالی طی طرح های مختلف و برنامه های فرهنگی گوناگون در قالب کانون های دانش آموزی، دانشجویی و طلاب در حال خدمت و حرکت بشر دوستانه هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی ادامه داد: ۳۰۰ جوان طی طرح نوروزی در پست های جوانان، خیمه های نماز و… به ۲۷ هزار نفر از زائران حرم امام رضا (ع) خدمت ارائه کردند.

 وی گفت: جمعیت هلال احمر به سه هزار و ۴۱۵ نفر حادثه دیده از سیل در شهرستان های مانه و سملقان، راز و جرگلان و عشایر شیروان که در شهرستان مراوه تپه استان گلستان بودند؛ خدمت ارائه دادند و این خدمت بی منت، نشان افتخار ماست.

نجات به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره گام دوم انقلاب نیز اشاره کرد و افزود: رهبر انقلاب اهمیت بسیاری برای استفاده از ظرفیت جوانان قائل هستند. از سال گذشته ما نیز حرکت رو به جلو برای فرهنگسازی حضور فعال تر جوانان را پایه ریزی کردیم و با انرژی در این مسیر باقی خواهیم ماند.