اخبار / استانی

جوانان هلال احمر می‌توانند فرهنگ سخنوری را در جامعه نهادینه کنند

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: فرهنگ فضای مجازی در سال های اخیر جایگزین فرهنگ شفاهی شده و تاثیرات نامطلوبی بر روابط خانوادگی و جامعه برجای گذاشته است که نگران آن هستیم.

۱ ماه قبل

جوانان هلال احمر می‌توانند فرهنگ سخنوری را در جامعه نهادینه کنند

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان؛ شهاب الدین صابونچی در آیین اختتامیه جشنواره کشوری سفیران بشردوستی که عصر چهارشنبه در سالن اجتماعات کتابخانه امام خمینی قزوین برگزار شد ضمن تبریک روز خبرنگار گفت: این حرفه ارتباط معناداری با فناوری بیانی و زبانی دارد و بسیار شبیه به حرفه سخنوران بشردوست است.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: جامعه ما فرهنگ شفاهی قوی دارد و اصولا ایرانیان اهل مکتوب کردن نیستند اما متاسفانه این فرهنگ شفاهی در سال های قبل تضعیف شده و به سمت مینیمالیستی و فضای مجازی رفته است.

صابونچی گفت: متاسفانه حتی نوجوانان اشعار شاعران پرآوازه ایران را نیز نمی شناسند و اگر این مهارت ها فراموش شود در سخنوری و انتقال پیام به مخاطب نیز دچار مشکل می شویم.

وی گفت: یکی از اشکالاتی که موجب می شود به نتیجه مطلوب نرسیم این است که نمی توانیم پیوست ارتباطی خوبی برقرار کرده و پیام خود را به مخاطب منتقل کنیم.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر گفت: اهمیت چگونه صحبت کردن در مذاکره، گفت و گو و انتقال پیام هایی است که نیاز به مهارت دارد و نحوه سخن گفتن از مباحث بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: این که بتوانیم بر اساس شرایط و با توجه به مخاطبان صحبت کنیم، مهارت هایی است که باید به آن اهمیت داد و این امر به ما کمک می کند تا از دانش خود در فن سخنوری استفاده کنیم.

صابونچی گفت: گاهی می توانیم در برقراری ارتباط از ارتباطات غیرکلامی بهره گیریم که این موضوع نیز نیاز به مهارت دارد لذا موضوع جشنواره بشردوستی، دارای اهمیت زیادی است و این کار باید با کسب تجربه از این دوره و با جدیت بیشتری در طول سال های آینده اجرا شود.

وی گفت: اگر فرهنگ گفت و گو و مذاکره را بیشتر تعمیم دهیم قطعا بسیاری از مشکلات حل می شود و بسیاری از مسائل و نزاع های موجود روزمره ناشی از این است که وقتی برای گفتگو با هم نداریم.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر گفت: وقتی آمار نزاع های روزمره در کشور تا این حد زیاد شده جای نگرانی دارد و این نزاع ها در واقع سوء تفاهم است که اگر درست صحبت کردن بایکدیگر را یاد بگیریم این مسائل ایجاد نمی شود.

صابونچی بیان کرد: جوانان جمعیت هلال احمر می توانند به ما کمک کنند تا فرهنگ سخنوری را در جامعه نهادینه کرده و با دانش و تجربه ای که کسب کرده اند در این مسیر گام های موثری برداریم.

جوانان جمعیت هلال احمر، فرهنگ سازان بشردوستی در دنیا هستند

آصفی گفت: جوانان جمعیت هلال احمر می توانند بیش از هر گروه و قشری فرهنگ بشردوستی را در دنیا عرضه کنند.

در آیین اختتامیه منتخبین جشنواره سخنوری بشردوستی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: کلیت موضوع، جوانان جمعیت هلال احمر است و با توجه به بحث نوع دوستی که وظیفه ذاتی این جمعیت است، اگر این بحث در جمعیت هلال مطرح است باید از طریق کانون های دانشجویی که مبدا فکری جامعه هستند اجرا شود.

وی گفت: ابتکار اجرای جشنواره سخنوری بشردوستی از سوی جمعیت جوانان هلال احمر استان قزوین شکل گرفته و امروز نتایج آن را می بینیم و در واقع این سفیران بشردوست، پیام های نوعدوستی و عشق و محبت را در بین مردم و جامعه ترویج خواهند کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: باید تلاش کنیم برنامه امروز را بین المللی کنیم و اگر بنا باشد در مجامع جهانی حرف از صلح و نوع دوستی با اندیشه و بینش زده شود قطعا ملت ما با توجه به عقبه ملی، جزو ملت هایی خواهد بود که باید پرچمدار این امر باشد.

آصفی عنوان کرد: امروز قرائت هایی از پیامبر در دنیا به عنوان اسلام عرضه می شود که در واقع خشونت است و نشان از قرائت دروغ و اشتباهی است که در دنیا بیان می شود و ما این رسالت را داریم که چهره مهربان و پرمحبت پیامبر را بیان کنیم و به عنوان یک مسلمان این پیام را به جهان برسانیم که مسلمانان انسان هایی نوعدوست با نگاه صلح و محبت به انسان ها هستند.

وی گفت: قطعا این وظیفه و رسالت را داریم که اگر بناست این پرچم در دنیا بالا برده شود به دلیل عقبه ای که داریم این فرهنگ را کشور و ملت ما باید به دنیا عرضه کند.

آصفی گفت: تاکید ما برای انجام این کار در جمعیت هلال احمر این است که جوانان جمعیت هلال احمر می توانند بیش از هر گروه و قشری فرهنگ بشردوستی را در دنیا عرضه کنند.

پذیرش ۳۹ نفر از سفیران بشر دوست

نادر میرزایی معاون امور جوانان هلال احمر استان قزوین  نیز در این مراسم از نشان بشردوستی بر روی سینه اعضا حاضر در مسابقات کشوری سخنوری خبر داد.

میرزایی گفت: این اعضا از میان ۲۵۴ نفر سفیران بشردوست منتخب سراسر کشور در این مسابقات حضور یافتند.