اخبار / ستادی

حجت الاسلام‌والمسلمین معزی در مراسم تقدیر از ایثارگران جمعیت هلال‌احمر: با رهبری مقتدرانه مقام‌معظم رهبری و حضور مردم، به این ملت آسیبی نخواهد رسید

نماینده ولی فقیه در هلال احمر در مراسم تقدیر از ایثارگران این جمعیت گفت: انسان براساس حقیقت راه تکامل را طی نخواهد کرد مگر اینکه شناخت و معرفت پیدا کند و در مسیر این معرفت ایستادگی کند. امام باقر(ع)می فرمایند: کمال و رشد در فهم دین است، انسان باید دین را بفهمد، بر درد ها و رنج ها صبر و شکیبایی داشته باشد و برای طی کردن مسیر سعادت برنامه‌ریزی کند.

۱ ماه قبل

حجت الاسلام‌والمسلمین معزی در مراسم تقدیر از ایثارگران جمعیت هلال‌احمر: با رهبری مقتدرانه مقام‌معظم رهبری و حضور مردم، به این ملت آسیبی نخواهد رسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، حجت الاسلام و المسلمین معزی افزود: ملت ایران برای رهایی از جامعه استکبار زده و خروج از سلطه آمریکا قیام کرد تا بتواند سرنوشت خود را در دست بگیرد. تحقق این هدف بر پایه رهبری امام امت، صبوری مبارزان و پیروان امام بود و از نگاه بسیاری غیر قابل باور تصور می شد که دین بتواند در پایان قرن بیستم بر مردم کشوری تاریخی حاکم شود اما این امر به خواست خداوند و رهبری حضرت امام و حضور مردم صورت پذیرفت.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌ های جامع دشمنان برای آسیب‌‌زدن به این حرکت مردمی قبل، ‌هنگام و پس از انقلاب اسلامی ایران، جنگ اقتصادی،‌ جنگ و روانی را برای ضربه زدن به انقلاب دانست و افزود: البته به فضل الهی با رهبری مقتدرانه مقام معظم رهبری و حضور با بصیرت مردم در صحنه هیچگاه به این ملت آسیبی نخواهد رسید.

حجت الاسلام و المسلمین معزی افزود: استکبار جهانی از نادانی صدام استفاده کرد و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده ظرف مدت ۴ روز قرار بر تصرف ایران را داشتند اما با دفاع ملت ایران این توطئه نقش بر آب شد.

وی با اشاره به برخوردهای دوگانه در خصوص اسرای ایرانی و عراقی گفت: برخی از اسرای ما حتی گروه های صلیب سرخ را ملاقات نکردند و ندیدند و این اقدام با حمایت کشورهایی رخ داد که مدعی حقوق بشر بودند، با این وجود کشور ایران با اسرا طبق قوانین بین المللی و حقوق بشر برخورد می کرد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر افزود: اسرای ایران از حق دیدن نورخورشید،‌ راه رفتن،‌ درمان و ابتدایی ترین امکانات محروم بودند و این در حالی بود که رزمندگان اسلام بدون هیچ چشم داشتی به جنگ حق علیه باطل رفته بودند و همچنین عملکرد جانبازان ما در ۸ سال دفاع مقدس و دوران اسارت قابل تقدیر بود.

حجت الاسلام و المسلمین معزی با اشاره به شور و اشتیاق خانواده ها برای دفاع از انقلاب و ایران افزود: با این روحیه ایران همیشه پیروز است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گفت: درود می فرستیم به روح شهدای آزاده و سید الاسراء سید علی اکبر ابوترابی که در زندان های عراق چگونه اسرا را مورد توجه و آموزش قرار داد و مقاومت ایشان انرژی مثبتی برای همه آنان محسوب می شد.

وی با اشاره به ایثارخانواده اسراء افزود: سختی‌هایی که اسرا کشیدند در کنار سختی های خانواده آنها قابل تفسیر است. اسرا و جانبازان علاوه بر تحمل رنج اسارت، بیماری و جانبارزی را تحمل کردند و وظیفه مسئولان است خواسته‌های مشروع و قانونی این عزیزان را مورد توجه ویژه قرار دهند.