اخبار / استانی

حذف پایگاه‌های امدادی کانکسی هلال‌احمر در خراسان جنوبی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی در دیدار با فرماندار نهبندان با اشاره به فعالیت ۲۲ پایگاه ثابت و جاده‌ای از حذف پایگاه‌های کانکسی در این استان خبر داد.

۳ ماه قبل

حذف پایگاه‌های امدادی کانکسی هلال‌احمر در خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، محمد رحیم شهریاری در دیدار با فرماندار نهبندان با بیان اینکه در خراسان جنوبی ۲۲ پایگاه ثابت و جاده ای فعال است و به دلیل افزایش تصادفات جاده ای، توسعه پایگاه‌ها را در محورهای اصلی قرار داده ایم، گفت: در حوزه نهبندان به لحاظ کمی و کیفی، پایگاه‌ها و تجهیزات امدادی اقدامات مطلوبی انجام شده است و خوشبختانه پایگاه کانکسی در استان نداریم.

شهریاری با بیان این که جمعیت هلال احمر ایران از نظر زیرساخت‌ها، توانمندی ها و نیروی انسانی جزو ۷ جمعیت برتر دنیا محسوب می شود و در حوادث بین المللی و ملی جزو کشورهای توانمند است، گفت: اگرچه خراسان جنوبی استانی نوپا بوده و نسبت به دیگر استان ها زیرساخت های مناسبی ندارد، اما هلال احمر در حوادث جاده ای و حوادث طبیعی به خوبی ایفای نقش کرده است.

مجید بیکی، فرماندار نهبندان نیز در این دیدار با بیان اینکه هلال احمر از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: نیروهای هلال احمر و دستگاه های خدمات رسان در سیل های اخیر به خوبی ایفای نقش کردند.

وی با اشاره به اینکه آموزش‌ها و برگزاری کارگاه‌های هلال‌احمر نقش موثری در آمادگی مردم و دستگاه‌ها دارد، گفت: پیشگیری بهترین گزینه در حوادث است و باید در مراحل چهارگانه مدیریت بحران ابتدا نقاط حادثه خیز روستاها شناسایی شود، چراکه ایجاد فضاهایی رو باز و امن، در زمان بروز حوادث نقش موثری ایفا می کند.

بیکی با اشاره به توزیع بسته های حمایتی و سبد کالا برای نیازمندان گفت: باید در این زمینه با وحدت رویه عمل شود تا بتوانیم نیازمندان واقعی را حمایت کنیم. 

فرماندار نهبندان با بیان اینکه دهیاران و شوراها آماده برگزاری کلاس های آموزشی امداد و نجات هستند، گفت: خواستار برگزاری مانور منطقه ای در نهبندان هستیم.