اخبار / استانی

حضور اعضای هلال احمر استان تهران در پنجمین نشست هفته جهانی ایمنی جاده‌ای ملل متحد

مدیر عامل، مدیران و جمعی از مربیان و اعضای جمعیت هلال احمر استان تهران در پنجمین نشست هفته جهانی« ایمنی جاده‌ای ملل متحد» شرکت کردند.

۱ هفته قبل

حضور اعضای هلال احمر استان تهران در پنجمین نشست هفته جهانی ایمنی جاده‌ای ملل متحد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران، این نشست به همت دانشکده بهداشت دانشگاه شهید بهشتی و با همکاری مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی و پیشگیری از مصدومیت های دانشگاه شهید بهشتی، شورای شهر تهران، شهرداری تهران، جمعیت هلال احمر  پلیس راهور ناجا، اورژانس تهران و دیگر دستگاه های مرتبط به مناسبت هفته جهانی سلامت برگزار شد.

شعار امسال هفته جهانی ایمنی جاده ای «حرفت را بزن» است که به منظور افزایش مطالبه گری عمومی و همچنین رساندن صدای مطالبات جامعه به مسئولان درنظر گرفته شده است.   

در این نشست که در پایان «هفته جهانی ایمنی جاده ای» در دانشکده بهداشت دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، تفاهم نامه ای به منظور تعهد دستگاههای مسئول به پاسخگویی مطالبات مردمی به امضای نمایندگان دستگاهها رسید.

سازمان جهانی بهداشت و سازمان ملل متحد به منظور کاهش مرگ و میر بر اثر حوادث جاده ای دهه ایمنی جاده ای را درنظر گرفتند اما از آنجا که آمارهای این گونه مرگ ها در جهان کاهش پیدا نکرده و نگرانی ها افزایش یافته است امسال «پنجمین هفته جهانی ایمنی جاده ها» در کشورهای جهان از جمله ایران برگزار شد.

در نشست امروز، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر، مدیرعامل هلال احمر استان تهران و بیش از ۶۰ نفر از مربیان و اعضای منتخب جمعیت هلال احمر شهر تهران حضور داشتند.