اخبار / ستادی

حضور جوانان داوطلب در طرح های اجتماعی بسیار ارزشمند است

مشاور وزیر کشور و معاون مرکز امور اجتماعی وزارت کشور در جلسه هماهنگی طرح کارآفرینی و مبانی کسب و کار(بومینو) با اشاره به انگیزه جوانان داوطلب در هلال احمر گفت: در اجرای این طرح حضور جوانانی با انگیزه های انساندوستانه و بشردوستانه بسیار ارزشمند است.

۹ ماه قبل

حضور جوانان داوطلب در طرح های اجتماعی بسیار ارزشمند است

به گزارش روابط عمومی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، دکتررضا محبوبی در این جلسه که با حضور رئیس سازمان جوانان و معاونان جوانان ۵ استان برگزار شد، با اشاره به اینکه دو سه سالی است موضوع آسیب اجتماعی مورد توجه مسئولان ارشد قرار گرفته است، گفت: متاسفانه باید بپذیریم که در مورد سرمایه اجتماعی دچار فرسایش شده ایم و نگرانی های جدی در بحث آسیب های اجتماعی در کشور وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه نهاد خانواده و دین توانسته است تا حدودی کاستی ها را جبران کند گفت: در کشور ما نهاد خانواده نهاد بسیار قوی است و کاستی های زیادی رو به دوش کشیده و هنوز توانمند است.  همچنین نهاد دین  هم نهاد قوی است  و در تارو پود فرهنگی اجتماعی مردم تنیده شده و ظرفیت زیادی دارد تا ما بتوانیم با کمک آن بعضی از نابسامانی های کشور را جبران کنیم.

دکتر محبوبی حضور جوانان داوطلب با انگیزه های انسان دوستانه  را بسیار ارزشمند خواند و خاطرنشان کرد: هدف ما از اجرای این طرح این است که از این ظرفیت جوانان استفاده کنیم و به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار بتوانیم کمکی برای احیای هویت شهروندی مردم در این مناطق باشیم.

وی با تاکید بر اینکه روحیه داوطلبی مانند چشمه جوشانی نیست که اثر آن تا مدت ها باقی خواهد ماند افزود: من مطمئن هستم اگر از ظرفیت این جوانان به خوبی استفاده کنیم این قرارداد متوقف نخواهد شد و این جوانان به حرکت خود ادامه می دهند.

دکتر صابونچی نیز در این جلسه با اشاره اینکه یکی از دغدغه های اصلی جوانان شغل و کسب و کار است گفت: سازمان جوانان با این طرح بدنبال ایجاد فرهنگ کسب و کار است که البته در کنار آن این دغده جوانان هم برطرف می شود.

رئیس سازمان جوانان اظهار امیدواری کرد که این طرح با جدیت بیشتری دنبال شود و گفت: امیدواریم با اجرای این طرح که قرار است در مناطق حاشیه ای شهر ها اجرا شود بتوانیم به بهبود فضای اجتماعی کمک کنیم.

طرح کارآفرینی و مبانی کسب و کار(بومینو) در راستای تفاهم  نامه سه جانبه ابین  جمعیت هلال احمر، وزارت کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر اجرا می شود.