اخبار / ستادی

حضور دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در همایش مسئولان حقوقی هلال‌احمر از سراسر کشور/ برای ورود به هر موضوعی باید نگرش حقوقی داشته باشیم

دبیرکل جمعیت هلال احمر فعالیت مراکز حقوقی را در جمعیت هلال احمر تعیین کننده و به‌سزا خواند و گفت: دغدغه نگهداری از بیت المال و حضور در دادگاه‌ها و دعاوی و پرونده‌های مختلف ضرورت و اهمیت جایگاه حقوقی در هلال احمر را نشان می‌دهد.

۴ هفته قبل

حضور دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در همایش مسئولان حقوقی هلال‌احمر از سراسر کشور/ برای ورود به هر موضوعی باید نگرش حقوقی داشته باشیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر محمودرضا پیروی در همایش آموزشی، علمی و کاربردی مسئولان حقوقی جمعیت هلال احمر از سراسر کشور بر تقویت جایگاه مسائل حقوقی در جمعیت هلال احمر تاکید کرد و رعایت مسائل اخلاقی و افزایش سرمایه اجتماعی را ضروری دانست.
وی اظهار داشت: انتشار خبر خطا و گناه دیگران نیز همانند آن خطا، اشتباه است و از منظر دینی نیز معصیت و حق الناس محسوب می‌شود که باید مورد توجه همه ما باشد و ابتدا خودمان عامل باشیم و سپس این انتظار را از دیگران هم داشته باشیم.

وی افزود: پیچیدگی شرایط جامعه و ساختارهای اجتماعی امروز می‌طلبد تا برای ورود در هر موضوعی نگرش حقوقی داشته باشیم‌.

دبیرکل جمعیت هلال احمر فعالیت مراکز حقوقی را در جمعیت هلال احمر تعیین کننده و به‌سزا خواند و بیان کرد: دغدغه نگهداری از بیت المال و حضور در دادگاه‌ها و دعاوی و پرونده‌های مختلف ضرورت و اهمیت جایگاه حقوقی در هلال احمر را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به وجود برخی حاشیه‌ها که مانع تمرکز بر کارها و عملکرد بهینه در کشور است، یادآوری کرد: افراد موفق همیشه علیرغم حاشیه‌ها توانستند بر روی کار اصلی خودشان متمرکز شوند و درگیر حواشی نشدند که این حواشی گاهی باعث توقف هم می‌شود.

به گفته دبیرکل جمعیت هلال احمر ایران، برخی مطالبی که نوشته و گفته می‌شود با بزرگنمایی زیاد، گاهی اصلا صحت ندارد که مصداق بارز دروغگویی و دوری از اخلاق در جامعه است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر تاکید کرد: از منظر جامعه‌شناسان و در علم مدیریت، سرمایه اجتماعی  اهمیت بالایی دارد که خودش هم خیلی اوقات باعث ورود سرمایه اقتصادی هم می‌شود.

پیروی افزود: در سابقه تاریخی ایران و آموزه‌های اسلامی ما هر دو بر رعایت مباحث اخلاقی تاکید شده و حفظ سرمایه اجتماعی و اعتماد مخاطبان به نفع همه ما است.

وی همچنین پیگیری امور مجلس و نیز ‌تعامل با نمایندگان را حائز اهمیت خواند.

این همایش آموزشی به مدت دو روز و به میزبانی استان خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.

در قسمتی از این همایش روح‌الله فروزش، معان مجلس و امور حقوقی جمعیت هلال احمر گفت: موضوع جایگاه و پست‌های سازمانی واحد حقوقی در جمعیت هلال احمر بنا به ماموریت‌ها و گستردگی و تاثیر بالا مستلزم بازنگری و عنایت ویژه است.

وی افزود: شایسته است موضوع توجه به موقوفات و املاک در جمعیت هلال احمر اولویت داشته باشد و برخی مسائل آنها برای نگهداشت بهتر این مجموعه‌ها به قید اولویت مدنظر باشد.

همچنین دکتر سید مجتبی احمدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در جمع حقوق‌دانان جمعیت هلال احمر در مشهد خواستار ارتقای سطح مجموعه حقوقی در جمعیت در سطح ستاد و استان‌ها شد و پیش‌بینی فرد یا بخش ویژه‌ای در استان‌ها برای تعامل بهینه با نمایندگان را ضروری دانست.