اخبار / ستادی

حضور دکتر پیوندی در پایگاههای امداد و نجات نوروزی فرصتی برای شناخت بیشتر و تلاش برای رفع مشکلات امدادگران

طرح ملی امداد و نجات نوروزی سال ۱۳۹۸ با بازدید دکتر پیوندی از پایگاههای امداد و نجات ۶ استان البرز،قزوین،زنجان،آذربایجان شرقی،اردبیل و ارومیه از ۲۵ اسفند آغاز شد.

۱ ماه قبل

حضور دکتر پیوندی در پایگاههای امداد و نجات نوروزی  فرصتی برای شناخت بیشتر و تلاش برای رفع مشکلات امدادگران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، مرتضی سلیمی، مهمترین هدف سفر و بازدیدهای دکتر پیوندی از پایگاههای امداد جاده ای هلال احمر را شناخت بیشتر مشکلات امدادگران و نجاتگرانی که با اشتیاق به کمک به مردم شبانه روز در این پایگاهها فعالیت دارند و همین طور همه کسانی که در پاسخگویی به حوادث نقش دارند عنوان کرد و افزود: طرح مسایل امدادگران و نجاتگران می تواند در تدوین برنامه های بهتر برای پاسخگویی مناسب تر به سوانح و حوادث کمک کند و همچنین می توان نسبت به مرتفع کردن مشکلات امدادگران هم در آینده امیدوار بود.

 رئیس سازمان امداد و نجات کشور از تلاش های بی دریغ امدادگران و نجاتگران هلال احمر بویژه در تعطیلات نوروز تقدیر و تشکر کرد.

آموزش و فرهنگ سازی برای سفری ایمن تر

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز در سفر به ۶ استان نوار شمالی کشور و بازدید از پایگاههای هلال احمر در خصوص فعالیت پست های راهنمایی مسافران نوروزی گفت: جوانان هلال احمر نوزدهمین سالی است که پست های راهنمایی را در مبادی ورودی و خروجی شهرها و استان ها بر پا می کنند تا سفری ایمن تر و مفرحی برای هموطنان فراهم کنند.   

دکتر شهاب الدین صابونچی با اشاره به این که در این پست ها فضاهای متنوعی پیش بینی شده تصریح کرد: خدمات جوانان در این پایگاهها در دو بخش خدمات آموزشی ، ایمنی و سلامت و خدمات فرهنگی در اختیار مردم قرار می گیرد. در بخش فرهنگی، فضای دوستدار کودک و خیمه های نماز برای اسراحت و تفریح کودکان و تجدید نیروی رانندگان و استراحت خانواده ها در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر خاطر نشان کرد، پست های راهنمایی مسافران نوروزی فرصت مغتنی است تا اهداف و اصول هلال احمر را به مردم معرفی کرد و هموطنان بیشتر با ظرفیت های خدمات رسانی جمعیت آشنا شوند.

وی با اشاره به برگزاری کمپین بهرفت ( بهبود رفتارهای ترافیکی) اظهار کرد: تاکنون بسیاری از چهره های ملی و استانی و  همینطور مسئولان رسانه ای به این طرح پیوسته اند ،با توجه به این که بعضی از پست های جوانان در درون شهرها و نقاط گردشگری واقع شده اند، امیدواریم در روزهای آینده شاهد همراهی بیشتر مردم با این میثاق باشیم.