اخبار / استانی

حضور نجاتگران هلال احمر گیلان در ۱۰۱ عملیات امدادی

مدیر عامل هلال احمر گیلان گفت: از آغاز طرح ملی امداد و نجات تا کنون نجاتگران با حضور در ۱۰۱ عملیات امدادی به ۳۳۴ حادثه دیده خدمات امدادی ارایه کردند.

۷ ماه قبل

حضور نجاتگران هلال احمر گیلان در ۱۰۱ عملیات امدادی

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گیلانوی افزود: طی عملیات اجرا شده ۳۴۰ نجاتگر ضمن ارایه خدمات امدادی به حادثه دیدگان ۷۷ نفر از مصدومین را به مراکز درمانی منتقل کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمرگیلان با اشاره به اینکه از آغاز طرح امداد ونجات ۱۱۴ تیم عملیاتی حضور داشتند افزود:یک فروند بالگرد هلال احمر گیلان نیز آماده ارایه خدمات به حادثه دیدگان می باشد.

ولی پور با بیان اینکه در ۱۳ فروردین بالگرد جمعیت هلال احمر گیلان به همراه نجاتگران جهت کمک رسانی به استان سیل زده لرستان اعزام شد بیان کرد: نجاتگران این جمعیت به صورت شبانه روزی در۴۴ پایگاهای ثابت و سیار و شعب استان با تجهیزات کامل آماده ارایه خدمات می باشند.

سیاوش غلامی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه بیشترین عملیاتها مربوط به حوادث جاده ای است گفت: در این عملیاتها ۱۰۷ خودروی امدادی به کار گرفته شد.

وی افزود: مردم می توانند جهت دریافت خدمات امدای با مرکز کنترل عملیات امداد و نجات ۱۱۲ تماس حاصل نمایند.

قریب به ۲۸ هزار از خدمات ایمنی وسلامت هلال احمر بهره مند شدندقریب به ۲۸ هزاراز خدمات ایستگاههای ایمنی و سلامت شامل تست قند و فشار خون، ارایه نقشه و بروشور آموزشی، معرفی طرح پیمان و بهرفت و تشویق مردم به پیوستن به کمپین های هلال احمر از جمله خدمات ایستگاهها بهره مند شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: از آغاز طرح ایمنی وسلامت در ۴۳ ایستگاه ایمنی وسلامت روزانه بیش از ۲ هزار نفر از خدمات متعدد این طرح در استان بهره مند شدند.

هر ساله قبل از آغاز سال نو جوانان داوطلب و نجاتگر گیلان در ماه پایانی سال با دریافت آموزشهای لازم جهت حضور موثر در پایگاههای امداد ونجات و ایستگاههای سلامت و ایمنی خود را آماده ارایه خدمت به مردم می کنند. قریب به ۷ هزار نفر به کمپین بهبود رفتارهای ترافیکی جمعیت هلال احمر پیوستند.

امید عظیمیان معاون جوانان هلال احمر گیلان گفت: کمپین بهبود رفتارهای ترافیکی جهت کاهش تصادف و حوادث جاده ای است که جوانان جمعیت ضمن پیوستن به این کمپین مسافرین و مردم را تشویق به پیوستن به این کمپین می کنند.

بیش از ۵ هزار و ۷۰۰نفر از خدمات طرح پیمان جمعیت هلال احمر بهره بردندطرح پیمان جمعیت هلال احمر که در راستای کاهش آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد می باشد که اعضای جوان سرگروه این طرح هر کدام با جذب عضو ووارایه اموزشهای لازم به انان در جهت آشنایی عموم مردم به ویژه جوانان با معضل اعتیاد و عوارض خانمانسوز ان آشنا می شوند.

معاون جوانان گفت:یکی از خدمات ایستگاههای ایمنی وسلامت معرفی طرح پیمان ووارایه اموزشهای لازم این طرح به مراجعین می باشد که از آغاز طرح تا امروز بیش از ۵هزار و ۷۴۶ نفر از این طرح استفاده کردند.

هلال احمر دوستدار کودکان و همراه خانواده هامسافرین و خانواده ها ضمن مراجعه به ایستگاههای ایمنی و سلامت با خیالی آسوده و آرامش کودکان خود را به جوانان مهربان ووخوشروی حاضر در ایستگاهها می سپارند تا در آغوش پر مهر هلال احمری ها ضمن بازی و نقاشی آموزشهای مناسب سن شان را دریافت کنند.

بیش از ۴۰ هزار بسته آموزشی و فرهنگی شامل سی دی بروشور و نقشه بین مراجعین توزیع شد همچنین ۴هزار و ۸۲۳نفر از فضای دوستدار کودک جمعیت هلال احمر که محیطی امن و ارام می باشد استفاده کردند.

خیمه های نماز هلال احمر مکانی جهت انجام فریضه واجب نمازبیش از ۲ هزار و ۲۸۳ نفر از خیمه های نماز هلال احمر گیلان که در کنار ایستگاههای سلامت و ایمنی برپا می باشد بهره مند شده و ۶ هزار و ۷۴۱ نفر نیز از خدمات طرح سحاب ” دوچرخه سواران امداد رسان ” استفاده کردند.