اخبار / ستادی

حضور نماینده صلیب سرخ در جمع مدیران هلال احمر برای توضیح در مورد قطعنامه مشارکت اجتماعی و مسئولیت پذیری

نماینده فدراسیون بین المللی صلیب سرخ برای ارئه توضیحاتی در مورد قطعنامه مشارکت اجتماعی و مسئولیت پذیری و جلب حمایت ایران برای تصویب آن در مجمع نمایندگان فدراسیون و همچنین توضیح در مورد برگزاری کارگاه ۲ روزه برای مدیران و کارشناسان هلال احمر، در شورای مدیران حضور یافت.

۵ ماه قبل

حضور نماینده صلیب سرخ در جمع مدیران هلال احمر برای توضیح در مورد قطعنامه مشارکت اجتماعی و مسئولیت پذیری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، جلسه صبح امروز مدیران به ریاست دکتر محمودرضا پیروی دبیرکل جمعیت هلال احمر در حالی برگزار شد که در این جلسه توماس گلاس مشاور مشارکت اجتماعی و ارتباطات عملیاتی کمیته بین المللی صلیب سرخ حضور داشت.

گلاس نماینده صلیب سرخ در جمع مدیران ارشد جمعیت هلال احمر اظهار کرد: مشارکت جوامع آسیب دیده همواره کانون فعالیت های نهضت بین المللی بوده است و این رویکرد در کلیه فعالیت ها به ویژه در زمینه امداد و سوانح و اصول و قوانین کمک های بشردوستانه بسیاز حائز اهمیت است و صدها هزار نفر از داوطلبانی که در خط مقدم پاسخ به سوانح و کمک به اقشار آسیب دیده و آسیب پذیر هستند؛ همه روزه محتوای این رویکرد را تمرین می کنند.

وی افزود: مشارکت اجتماعی و مسئولیت پذیری در نهایت منجر به برخورداری از برنامه های پایدار و اجتماع محور، داشتن  جوامعی با تاب آوری بیشتر و احساس مسئولیت جدی تر در مقابل جامعه و ارتقای سطح اعتماد در جامعه می شود.

توماس گلاس همچنین اظهار کرد: جمعیت هلال احمر یکی از جمعیت‌های ویژه است و حدود ۲ میلیون داوطلب دارد. در واقع با این پتانسیل هلال احمر ایران یکی از جمعیت هایی است که به جوامع محلی وابسته است و همین حالا هم مشارکت اجتماعی و مسئولیت پذیری در آن مورد توجه است.

مشاور مشارکت اجتماعی و ارتباطات عملیاتی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اضافه کرد: جمعیت هلال احمر ایران با این ظرفیت داوطلبی فعال پتانسیل بسیار زیادی دارد. همچنین حضور فیزیکی و نزدیکی شما با جوامع مثال خوبی است از اینکه مشارکت اجتماعی و مسئولیت پذیری چه تاثیری می تواند در ارائه  خدمات مناسب داشته باشد.

گلاس همچنین در این نشست به بیان توضیحاتی در مورد قطعنامه مشارکت اجتماعی و مسئولیت پذیری که قرار است پس از مشورت با جمعیت های ملی در شورای نمایندگان به رای گذاشته و تصویب شود پرداخت.

لازم به ذکر است کارگاهی دو روزه با عنوان “مسئولیت اجتماعی و مشارکت‌پذیری” با همکاری کمیته بین المللی صلیب سرخ برای حدود ۴۵ نفر از مدیران جمعیت هلال احمر برگزار می شود.