اخبار / استانی

خاطره شیرین زوج هلال احمری استان خراسان رضوی

زوج امدادگر و نجاتگر هلال احمر استان خراسان رضوی باور دارند؛بزرگترین افتخار پوشیدن لباس جمعیت هلال احمر، در خدمت به همنوع است، آنها در کنار هم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تلاش می‌کنند تا شاهد جلب رضایت‌مندی مردم از نحوه خدمات‌رسانی و امدادرسانی جمعیت هلال احمر باشند.

۳ ماه قبل

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی؛جمعی از خادمان نوروزی مسافران در این استان زوج‌ها بودند که در قالب زوج‌های طلبه، زوج‌های جهادگر، زوج‌های امدادگر و نجاتگر و دیگر زوج‌ها به عموم مردم و مسافران نوروزی به‌ویژه سیل‌زدگان مناطق مختلف کشور همچون خراسان رضوی خدمت‌رسانی کردند.

زوج‌های امدادگر در کنار هم در مأموریت‌های امدادی در تصادفات، سیل‌ها، زلزله‌ها، طوفان‌ها و غیره حاضر هستند و حتی در طرح نوروزی سال گذشته فرزند مادر باردار با تلاش مشترک یک زوج امدادگر و نجاتگر در آمبولانس جمعیت هلال احمر به دنیا آمد،که بازتاب‌های بسیار قابل توجهی هم داشت.

«احمد خانی» و «زهرا صادقی» از زوج‌های امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر خراسان رضوی هستندکه در طرح امداد نوروزی ۹۸ به زائران و مسافران نوروزی امام رضا(ع) و همچنین سیل زدگان استان خدمت‌رسانی کردند. در گفتگویی با این زوج امدادی با فعالیت های آنان بیشتر آشنا می شویم.

احمد خانی که به تازگی به عنوان کارمند جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در حوزه امداد و نجات خدمت می کند در خصوص ازدواج با یک نجاتگرمی‌گوید: بسیار خوشحالم که ازدواجم در جمعیت هلال احمر رقم خورد و خواست خدا و امام رضا(ع) بود که در این لباس ارزشمند به هموطنان خود خدمت‌رسانی کنیم.

وی با اشاره به ۱۳ حضور فعال در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ، می افزاید: من به عنوان امدادگر و نجاتگرداوطلب مشغول به فعالیت هستم و مدت یک سال است که به عنوان کارمند این مجموعه لباس مقدس امدادرسانی به همنوع را بر تن دارم.

امدادگر و نجانگر جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با این توصیف که همه کار ما در این مجموعه سراسر خاطره است، خاطرنشان کرد: چند سالی است که به همراه همسرم در طرح نوروزی به‌ویژه در زمان‌های خاص چون لحظه سال تحویل و سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی و نیز روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین در کنار جمعیت هلال احمر خراسان رضوی هستیم که جزء بهترین خاطره‌های زندگی من و همسرم است، زیرا در کنار هم توانسته‌ایم که به همنوع خود خدمت کنیم.

خانی با اشاره به تلخی‌های کار در جمعیت هلال احمر، می گوید: خاطره تلخ درکار ما دیدن حادثه هایی است که برای همشهریان و هموطنان مان رخ می دهد اما همین امدادرسانی و کمک به آنها یک مرهم بر درد آنان است.

وی با بیان این که پوشیدن لباس هلال احمر افتخاری بسیار بزرگ برای من و همسرم است، می افزاید: آشنایی و شناخت و  زندگی‌ مشترک مان با لباس پر افتخار جمعیت هلال احمر در آستان امام هشتم آغاز شد واین بهترین خاطره برای من است.  

خانی با اشاره به این که بهترین خبر برای نیروهای جمعیت هلال احمر سالم رسیدن تمامی مسافران نوروزی به مقصد شان است، بیان کرد:خراسان رضوی به عنوان یکی از استان‌های برتر در زمینه فرهنگ سازی رفتار ترافیکی معرفی شده است،از لطف امام رضا و مدیریت قوی بحران در استان خراسان رضوی است.

همچنین زهرا صادقی همسر احمد خانی در این گفت‌وگو اظهار کرد: از این که در کنار همسرم می‌توانم به مردم خدمت‌رسانی کنم، از صمیم قلب خوشحال هستم و یکی از خاطرات شیرین ما این است که از روز ۲۳ اسفند ۹۷ تا این لحظه در کنار هم به زائران نوروزی امام رضا(ع) خدمت می کنیم.

امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر خراسان رضوی که دانش آموخته رشته مدیریت امداد و سوانح تحصیل است به ۱۰ سال فعالیت در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی اشاره می کند و می افزاید: من و همسرم هر دو با هم در شیفت‌های کاری فعالیت می‌کنیم در سال گذشته در حرم امام رضا(ع) در حین ماموریت ویژه تحویل سال بودیم که خبر استخدامی همسرم را در حرم مطهر رضوی دریافت کردیم . این خبر به عنوان یکی از بهترین خبرها و هدایای دریافتی در طول زندگی‌ مشترک مان محسوب می‌شود.

وی با اشاره به همکاری مشترک با همسرش، ادامه داد: یکی از همکاری‌های مشترک من و همسرم در زلزله سفیدسنگ بود که توانستیم با تیم حمایت روانی به آن محل اعزام شویم.

امدادگر و نجاتگر هلال احمر خراسان رضوی، با اشاره به آماده‌باش نیروهای امدادرسان هلال احمر این استان در زمان بحران، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تلاش می‌کنیم تا شاهد جلب رضایت‌مندی عمومی از نحوه خدمات‌رسانی و امدادرسانی جمعیت هلال احمر باشیم.

صادقی تصریح کرد: برای این که در کنار مردم حضور داشته باشیم از بسیاری از برنامه‌ها‌ صرف نظر کردیم و از این که با همسرم در جمعیت هلال احمر به ارائه خدمت مشغول هستم بسیارخرسندم.

وی ضمن تأکید به خانواده‌ها در زمینه فراگیری آموزش‌های همگانی، افزود: به مردم توصیه می‌کنم به مناطق در معرض سیل سفر نکنند و هشدارها را جدی بگیرند و به مناطق امن بروند؛ به کوهستان‌ها سفر نکنند و در کنار رودخانه ها اسکان نکنند.