اخبار / استانی

خدمات‌رسانی هلال‌احمر یزد به ۵۲ حادثه‌دیده در مراسم تاسوعا و عاشورا

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: ۳۶ نیروی عملیاتی و امدادی در قالب ۱۰ تیم امدادی هلال احمر استان یزد به عزاداران حسینی در تاسوعا و عاشورا خدمات رسانی کردند.

۱ هفته قبل

خدمات‌رسانی هلال‌احمر یزد به ۵۲ حادثه‌دیده در مراسم تاسوعا و عاشورا

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ محسن حرازی زاده یزدی در خصوص خدمات ارائه شده جمعیت هلال‌احمر استان یزد به عزاداران حسینی در تاسوعا و عاشورا گفت: با توجه به وظایف محوله جمعیت هلال احمر این مجموعه در راستای خدمت‌ رسانی بیشتر به عزاداران حسینی، ایستگاه‌های سلامت و امدادی خود را در نقاط مختلف برپا و برای خدمتگزاری بیشتر به مراجعه‌کنندگان از تمامی ظرفیت‌های موجود بهره برد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد، همچنین از ارائه خدمات امدادی به ۵۲ نفر حادثه دیده همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی در یزد خبر داد و گفت: ۴۰ نفر درمان سرپایی و ۱۲ نفر نیز توسط آمبولانس هلال احمر به نزدیک ترین مرکز درمانی انتقال پیدا کردند.

حرازی زاده افزود: عمده فعالیت انجام شده در چادرهای جمعیت هلال‌احمر استان یزد با عنوان «ایستگاه سلامت»، کنترل فشار خون و تست قند خون بوده است.

حرازی زاده بیان کرد: برای ارائه خدمات به مردم در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی ۹ دستگاه آمبولانس و یک خودروی کمک دار سبک به کار گرفته شده بود که  در مجموع خدمات مورد نظر در قالب ۱۰ تیم عملیاتی (تیم های امداد و نجات جاده ای، تیم واکنش سریع، تیم کوهستان، تیم توانا و … ) ارائه شد.

این مقام مسئول به بهره‌مندی از ۳۶ نیروی عملیاتی هلال‌احمر طی این دو روز اشاره کرد و گفت: همچنین هیات های جوانان علی اکبر (ع) شعب استان با برپایی مراسم سوگواری یاد شهدای کربلا را گرامی و غنچه های هلال احمر نیز در مراسم های عزاداری شرکت و با برپایی استگاه های صلواتی از عزاداران پذیرایی کردند.