اخبار / استانی

خدمات هلال‌احمر در سیل امسال سرمایه اجتماعی این نهاد را افزایش داد

معاون فرهنگی، آموزش و پژوهش حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گفت: خدمات هلال احمر در سیل امسال سرمایه اجتماعی این نهاد را بالا برد.

۶ ماه قبل

خدمات هلال‌احمر در سیل امسال سرمایه اجتماعی این نهاد را افزایش داد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی، یاسر احمدوند در نشست شوراهای ثلاثه هلال احمر این استان گفت: در فصل هشتم برنامه‌ ۵ ساله هلال احمر وظایف حوزه نمایندگی ولی فقیه ذکر شده که بخش اعظم آن هدایتی و نظارتی است و افزون بر این، نظام‌نامه این حوزه به عنوان یکی از مهم ترین اسناد بالادستی دارای نگاه صیانتی نسبت به مجموعه و همکاران است.
وی با بیان اینکه تقویت ارکان نظام‌ باید سرلوحه همه اقدامات نهادها و نیروهای انقلابی و از جمله هلال احمر باشد، به گام دوم انقلاب و سه سخنرانی‌ استراتژیک مقام عظمای ولایت در حرم مطهر رضوی، دیدار با کارگزاران نظام و  مراسم ارتحال امام خمینی(ره) اشاره کرد و خواستار پیگیری فرمایشات رهبری مرتبط با اهداف جمعیت هلال احمر در جلسات شورای فرهنگی استان‌ها شد.

کمبود تعداد پایگاههای امداد جاده ای با توجه به حجم بالای زائران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی نیز در نشست شوراهای ثلاثه هلال احمر این استان گفت: با توجه به حضور ۲۶ میلیون زائر ایرانی و نزدیک به ۴ میلیون زائر غیرایرانی، مسئولیت خدمات به زائران و مجاورین بارگاه منور ثامن الحجج را بر عهده داریم.
وی با بیان این که اصلی ترین فعالیت هلال احمر در ایام نوروز است که امسال حدود ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار زائر به عنوان مهمان وارد مشهد شده‌اند. گفت: با وجود حجم بالای زائران و مسافران، متاسفانه تعداد پایگاههای هلال احمر ، اورژانس و نیروهای امدادی برای خدمات رسانی کم است.
وی همچنین به طرح ملی هلال احمر در دهه پایانی ماه صفر که به نام «همسفران خورشید» در مشهدالرضا انجام می شود، اشاره و اظهار کرد: در این طرح استان‌های مختلف کشور، شریک خیر در خدمات رسانی به زائران پیاده رضوی هستند.
وی یادآور شد:در چند ماه اخیر، حجم بارش ها و نزولات آسمانی در این استان منجر به بروز سیل و آبگرفتگی در ۱۴ شهرستان شد که با همکاری استانداری و تلاش همکاران، به نحو شایسته مدیریت شد.