اخبار / استانی

خدمت رسانی به بیش از ۷۰ روستا در ایلام

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ایلام از امدادرسانی به ۱۰ هزار و ۸۳۳ نفر سیل زده در ۷۳ روستا از شهرستان های مختلف استان خبر داد.

۲ ماه قبل

خدمت رسانی به بیش از ۷۰ روستا در ایلام

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان ایلام، حسین عارفی افزود: تاکنون به ۲هزار و ۷۰۸ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار و ۸۳۳ نفر در بیش از ۷۰ مناطق روستایی و عشایری شهرستان های ایلام، دهلران ، سیروان، ملکشاهی، ایوان ، چرداول ، دره شهر، مهران و آبدانان که تحت تاثیر باران شدید، سیل و آبگرفتگی قرار گرفتند امداد رسانی شده است.

حسین عارفی تاکید کرد، بیش از ۵ هزار بسته غذایی ۲۴ ساعته، ۷۲ ساعته و یک ماهه ، ۶۳۶ تخته چادر امدادی ، ۲۷۱۰ تخته پتو ،  ۷۰۶ تخته موکت ، ۱۰۸۸ کیلو گرم نایلون پوششی، نان، آب معدنی، کنسرو جات و دیگر اقلام ضروری در میان سیل زدگان توزیع شده است.

وی تصریح کرد: طی ۱۰۶ سورتی پرواز توسط بالگردها بیش از  ۲۸ تن مواد غذایی ،چادر، موکت ، پتو و بسته های بهداشتی، غذایی و دیگر اقلام ضروری به وسیله بالگردهای جمعیت هلال احمر و و بالگرد ارتش به مناطق سیل زده استان ارسال شده است.

 عارفی اظهار کرد: بالگردهای جمعیت همچنین در مسیربرگشت ۲۲۰ نفر از مسافران نوروزی و افراد حادثه دیده در بخش ماژین و روستاهای اطراف آن را جابجا کردند که این جابجایی ها تا روستای چم مهر در استان لرستان نیز پیش رفته است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر ایلام افزود: ۵۸ تیم عملیاتی هلال احمر در مناطق تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی حضور دارند همچنین کار تخلیه آب منزل های مسکونی تقریباً تمام شده و در مجموع ۲۱۵ منزل کار تخلیه آب آنها توسط نیروهای امدادی انجام گرفت.

وی با بیان این که بیش از ۳ هزار نفر از سیل زدگان در کمپ های اسکان اضطراری هلال احمر در سطح استان تا حالا اسکان اضطراری داده شدند. افزود:امداد رسانی هلال احمرایلام به سیل زدگان همچنان ادامه دارد.