آگهی

اخبار / استانی

خدمت و ایثار امدادگران خیر؛ پارادایم جدید مهربانی در هلال احمر مازندران

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: نوع و فعالیت امدادگران خیر به عنوان پارادایم جدید مهربانی در مجموعه هلال احمر نتیجه ایثارگری جوانان امدادگر هلال احمر مازندران است.

۷ ماه قبل

خدمت و ایثار امدادگران خیر؛ پارادایم جدید مهربانی در هلال احمر مازندران

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر مازندران دکتر مجتبی اکبری گفت: اقدامات مبتنی بر ظرفیتهای خیرین در مجموعه هلال احمر واژه ای کاملا شناخته شده است و خیرین غالبا افرادی با وضعیت اقتصادی مطلوب و با درآمد مکفی هستند.

وی افزود: بخش زیادی از فعالیتهای مختلف جمعیت هلال احمر به پشتوانه مادی و معنوی خیرین و نیکوکاران انجام می شود. دکتر اکبری گفت: تاثیرگذاری خیرین و نیکوکاران در کمک به همنوعان در جریان حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله و خشکسالی را همگان بارها و بارها مشاهده کرده اند که منجر به خلق صحنه های باشکوه از نوع دوستی و مهربانی و هم افزایی برای کمک به همنوعانی شده است که به واسطه خشم طبیعت به زانو درآمده اند.

وی افزود: داوطلبان در مجموعه هلال احمر همان خیرین و نیکوکارانی هستند که از اقشار مختلف جامعه از پزشک و مهندس گرفته تا بازنشسته و کارمند در آن حضوری فعال دارند که نشان دهنده مسئولیت پذیری آنان در تعهد اجتماعی به زندگی دیگران است. دکتر اکبری گفت: با این وجود کمتر دیده ایم که امدادگران و نجاتگران که از نظر اقتصادی و معیشت شاید با چالش های شدیدی هم دست و پنجه نرم می کنند در قامت خیرین ظاهر شوند و اندک سرمایه و درآمد خود را در کمال ایثار به منظور ارائه خدمت بهتر به همنوعان و تجهیز زیرساختهای امداد و نجات  تقدیم هلال احمر نمایند.

وی افزود: این گفتمان زیبا، تبلور روح بلند و سیرت بهشتی جوانان امدادگری است که در پایگاههای جمعیت هلال احمر مازندران خدمت شبانه روزی به همنوعان نیازمند را وجهه بارز همت خود قرار داده اند.

دکتر اکبری گفت: فعالیت و نوع خدمات امدادگران خیر جوان در حقیقت گفتمان جدبدی از ایثارگری اعضای هلال احمر مازندران است که شاید تاکنون در مجموعه هلال احمر سابقه نداشته است.

وی افزود: تخصیص داوطلبانه بخشی از حق ایاب و ذهاب امدادگران به امور عام المنفعه بسیار شورانگیز و غرورآفرین است. مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران گفت: افتخار ما در هلال احمر مازندران این است که امدادگران و نجاتگران نجیب ما، بزرگوارانه بخشی از اندک حق ایاب و ذهاب خود را نیز به جمعیت هلال احمر اختصاص می دهند و تلاش می کنند صمیمانه و با تاسی از داوطلبان سخاوتمند، یاور صدیق هلال احمر در عبور از چالش ها و ارائه خدمت بی منت به همنوعان نیازمند باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مازندران با اشاره به اقدام ارزشمند امدادگر «عیسی ولی پور» در خرید و تجهیز سایت صعود و فرود پایگاه منطقه علامه طبرسی شهرستان قائمشهر تصریح کرد: معتقدم باهیچ زبان و ادبیاتی نمی توان اینگونه اقدامات را توصیف کرد و تشکر کمترین کاری است که می توان انجام داد.

وی افزود: امدادگران خیر در واقع تبلور مهربانی مازندرانی ها در مجموعه هلال احمر هستند.

دکتراکبری گفت: هرچند مهربانی در مازندران ویژگی بارز همه ساکنان آن است اما اینک با گفتمان و پارادایم جدیدی از مهربانی مواجه هستیم که نشان دهنده عمق دلدادگی اعضای هلال احمر در کمک به سازمانی است که خدمت بی منت شناسنامه آن است.