اخبار / ستادی

داروهای جدید ام.اس در انتظار تایید سازمان غذا و دارو

 مدیر عامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر گفت: منتظر تایید سازمان غذا و دارو برای تامین داروی «ناتالی زوماب» (TYSABRI) برای کنترل بیماری ام اس و «فامپیریدین» (Fampyrydyn) برای بهبود در راه رفتن بیماران مبتلا به این بیماری هستیم.

۹ ماه قبل

داروهای جدید ام.اس در انتظار تایید سازمان غذا و دارو

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، علی فرجی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اظهار کرد: برای تامین داروی «تایسبری» و بسیاری از داروهای دیگر، باید از سازمان غذا و دارو مجوز دریافت کرد که سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر در راستای رسالت و وظایف خطیری که برعهده دارد این درخواست را کرده برخی مجوزها صادر و برخی دیگر را نیز باید در کمیسیون قانونی مربوطه بررسی و مجوز تأمین آنها صادر شود که منتظر تأیید نهایی این کمیسیون هستیم.

وی ادامه داد: به محض تأیید و صدور مجوز تأمین هر دارویی که سازمان غذا و داور به هلال احمر بدهد با توجه به تأمین منابع مالی صورت گرفته از سوی رئیس جمعیت هلال احمر، داروهای مورد نظر را برای رفع دغدغه های دارویی بیماران با توجه به بضاعت جمعیت هلال وارد خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر اضافه کرد: روزانه شمار زیادی از مبتلایان به بیماری ام .اس برای دریافت داروهای «ناتالی زوماب (TYSABRI) «و «فامپیریدین» (Fampyrydyn) به داروخانه مرکزی جمعیت هلال احمر مراجعه می کنند.