اخبار / ستادی

داوطلبان هلال احمر, یلدا در کنار کودکان بی سرپرست

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر از اجرای طرح «یلدانه» با شعار «یلدا برای همه» و با هدف گسترش همدلی و مهربانی در جامعه خبر داد و گفت: داوطلبان این سازمان شب یلدا را با کودکان بی سرپرست، افراد تنها و دور از خانه جشن می گیرند.

۹ ماه قبل

داوطلبان هلال احمر, یلدا در کنار کودکان بی سرپرست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، محمد نصیری امروز (پنجشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده از سوی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر همزمان با فرارسیدن شب یلدای ایرانی این طرح در یک هزار و ۵۰۰ مرکز در استان های سراسر کشور انجام خواهد شد.

وی توضیح داد: در اجرا و برگزاری این طرح داوطلبانه و انسان دوستانه قرار است اعضای داوطلب و جوان هلال احمر ساعت هایی از بلندترین شب سال را همراه با کسانی باشد که یلدا را تنها و دور از خانواده مانده ‌اند؛ بر این اساس اعضای یادشده در سراسر ایران با یک شاخه گل و انار به همراه ‌سراها، بیمارستان‌ ها، مراکز نگهداری سالمندان، معلولان و جانبازان و کودکان بی ‌سرپرست رفته و لحظاتی را در کنار این افراد خواهند بود تا با همدلی و مهربانی با هموطنان، برای زدودن غبار غربت از خاطر ایشان تلاش ‌کنند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه داوطلبان هلال ‌احمر در این طرح به سایر افرادی که نه فقط شب یلدا که شاید در بیشتر مناسبت ها همراه خانواده خود نبوده و تنها هستند هم سر خواهند زد، افزود: بر این اساس، شب یلدا در کنار تلاشگران و خدمتگزاران به هموطنان در پایگاه‌های امداد و نجات، اورژانس، ایستگاه‌های آتش ‌نشانی و حتی در خوابگاه‌های دانشجویی خواهیم بود.

نصیری اضافه کرد: همه هموطنانی که علاقه‌ مند به همراهی با داوطلبان و جوانان هلال احمر در استان خود هستند می ‌توانند به این میهمانی بیایند.
وی با دعوت از همه علاقه‌ مندان برای مشارکت در این طرح، گفت: این افراد می‌توانند کلمه «یلدانه» و نام استان خود را به شماره ۳۰۰۰۲۱۴۷ پیامک کنند تا داوطلبان هلال‌احمر با آنها تماس گرفته و هماهنگی حضور را انجام دهند. اگر هم علاقه دارند خودشان دست به کار شوند، می‌توانند با یک شاخه گل و انار یا نظایر آن به نزدیک‌ ترین جایی که امکان آن وجود دارد، سر بزنند و حتی یک نفر را از تنهایی در بیاورند. می‌توانند عکس این اقدام خیرخواهانه خود را هم با هشتگ یلدانه در شبکه های اجتماعی منتشر کنند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر اظهار داشت: این طرح با مشارکت سازمان بهزیستی، دبیرخانه ترویج فعالیت‌های داوطلبانه، سازمان آتش‌نشانی، خانه هنرمندان ایران، معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و شهرداری تهران برگزار می‌شود. این سازمان به عنوان حامی و پشتیبان سازمان امداد و نجات، از خدمات ۷۱۷ هزار عضو داوطلب در چهار هزار و ۲۰۰ «خانه داوطلب عمومی» و «خانه هلال» به عنوان فعالترین شبکه مردمی در چهار گروه هدایت، حمایت، مهارت و مشارکت بهره می‌برد.