اخبار / ستادی

داوطلب خیّر هلال‌احمر: «اهدای خون» خدمت به مردم است

«محمد فرامرزی» نام یکی از اهداکنندگان مستمرِ خون است. او فرهنگیِ بازنشسته و اهل خراسان‌رضوی است که سابقه عضویت ۲۰ ساله در جمعیت هلال احمر دارد.

۱ ماه قبل

داوطلب خیّر هلال‌احمر: «اهدای خون» خدمت به مردم است

به گزارش روابط‌عمومی سازمان داوطلبان، فرامرزی از انگیزه‌ خود برای اهدای خون می‌گوید: «من دنبال انجام کار خیرخواهانه‌ام؛ کاری که برای خدمت به مردم باشد. برای همین سال‌هاست که خون اهدا می‌کنم.»

این داوطلبِ قوچانی که نزدیک به ۲۰سال سابقه‌ حضور در جمعیت هلال‌احمر را دارد، ادامه می‌دهد: «همیشه دغدغه‌ کسانی را دارم که به خون نیازمندند. فکر می‌کنم با اهدای داوطلبانه و مستمرِ خون می‌توانم قدم کوچکی برای حال خوبِ دیگران بردارم. این چیزی است که من را از لحاظ روحی تقویت می‌کند و برایم یک انگیزه‌ اساسی محسوب می‌شود.»

فرامرزی توضیح می‌دهد: «از همان ابتدای عضویت‌ام در هلال‌احمر، کار اهدای خون را آغاز کردم. حالا در طول هر سال، چندبار خون می‌دهم. سالی نشده که حداقل یک‌بار این فعالیت را انجام ندهم. اهدای خونِ من، یک‌سری از اطرافیانم را تشویق کرده که به این کارِ خیر علاقه‌مند شوند و بعضا با من در مراکز اهدای خون حاضر شوند.» او در ادامه اضافه می‌کند: «من معمولا لیالی قدر یا اربعین خون اهدا می‌کنم. اعتقادات مردم به‌شکلی است که در این شب‌ها علاقه‌ بیشتری برای کار نیک از خود نشان می‌دهند. آدم‌ها در این‌ شب‌ها با تعلقات دنیوی کاری ندارند و با شاد کردنِ دیگری، شاد می‌شوند.»

فرامرزی به دیگرفعالیت‌های خود در جمعیت هلال‌احمر اشاره می‌کند: «من در کنار اهدای خون، به‌طور داوطلبانه در دیگربرنامه‌های هلال‌احمر هم مشارکت داشته‌ام. برای نمونه، در جلسات تبلیغی برای جذب خیّران و اعضای داوطلب حضور پیدا کرده‌ام. زمانی هم که در مدارس حاضر می‌شدم، مسئول جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی بودم. این کمک‌ها پس از جمع‌آوری در اختیار جمعیت هلال‌احمر خراسان‌رضوی قرار می‌گرفت و آن‌ها هم کمک‌ها را بنا به ضرورت در اختیار آسیب‌دیدگان و محرومان قرار می‌دادند.»