آگهی

اخبار / ستادی

داوطلب هلال‌احمر از مداومت ۳۰ ساله‌اش در اهدای خون می‌گوید

 «حسین طاهونی» داوطلبِ ۵۱ساله و اهل خراسان‌رضوی است. او از سال ۶۸ به‌شکل مستمر خون اهدا می‌کند. طاهونی ۱۲سال است که عضو جمعیت هلال‌احمر شده و فعالیت های داوطلبانه و برنامه‌های آموزشیِ مختلفی برگزار کرده است. او به‌طور حرفه‌ای کوهنوردی هم می‌کند.

۱ ماه قبل

داوطلب هلال‌احمر از مداومت ۳۰ ساله‌اش در اهدای خون می‌گوید

به گزارش روابط‌عمومی سازمان داوطلبان، طاهونی مدرس دوره‌های امداد و کمک‌های اولیه است و در طرح‌های مختلف هلال‌احمر مثل توزیع بسته‌های غذایی بین نیازمندان مشارکت کرده است: «هر زمان که نیاز باشد، کاملا داوطبانه در خدمت آسیب‌دیدگان و نیازمندانیم؛ به روستاها و مناطق محروم می‌رویم و هرچه در توان داریم برایشان می‌گذاریم.»

این داوطلبِ مشهدی درباره‌ تجربه‌هایش در اهدای خون می‌گوید: یادم می‌آید که دبیرستانی بودم و خون اهدا کردم. سال ۶۸ بود. آن‌وقت‌ها خون‌گیری این‌قدر زیاد نبود. من از همان سال‌ها شروع کردم و مرتبا سالی چندمرتبه خون اهدا کردم. تقریبا هرسال ۲ بار این کار را انجام می‌دهم.

او درباره‌ ضرورت اهدای خون در فواصل زمانیِ مشخص با توجه به نیاز بیماران بیشماری در سراسر کشور به فرآورده های خونی، توضیح می‌دهد: «خون یک نیاز همیشگی است. طبیعتا تنها منبع تولید آن هم خون انسان است. اگر افراد اهدای خون را صرفا در یک روز مشخص خلاصه نکنند و کار خیرِ خود را در فواصل زمانیِ دیگری هم پیگیری کنند، قطعا نتیجه‌ بهتری به‌دست خواهد آمد. در بعضی از روزها حجم خون‌گیری زیاد می‌شود و در یک‌سری از روزها هم ممکن است خبری از این ماجرا نباشد. در آخر هم می‌خواهم بگویم که مَردها هر سه‌ماه یک‌بار و زن‌ها هر ۴ماه یک‌بار می‌توانند خون اهدا کنند. هر فرد می‌تواند ۲ تا ۴مرتبه در سال خون اهدا کند.»