آگهی

اخبار / ستادی

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر: کانون‌های هلال‌احمر را حمایت و تقویت می‌کنیم

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی در قالب طرح ملی کتاب‌خوانی برای کودکان با شعار «کودکان امروز، مدیران فردا» در کانون غنچه‌های هلال در پیش‌دبستان و دبستان دخترانه راهیان چیستا حاضر شده و در جمعی صمیمی، با کودکان درباره مفاهیم بشردوستی صحبت کرد.

۹ ماه قبل

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر: کانون‌های هلال‌احمر را حمایت و تقویت می‌کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، محمود محمدی‌نسب امروز در جمعی صمیمی و دوستانه دختران پیش‌دبستانی و کلاس اولی کانون غنچه‌های هلال در پیش‌دبستان و دبستان دخترانه چیستا، داستانی با عنوان «پتوی دوستی» که حاوی مفاهیم بشردوستانه و توجه به همنوع بود؛ خواند و به آنها تاکید کرد که باید کتاب را به عنوان دوست واقعی خود که می‌توان درس‌های بسیاری از آن آموخت، فراموش نکرد.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه کانون غنچه‌های هلال‌احمر یکی از کانون‌های شش‌گانه سازمان جوانان هلال‌احمر است، گفت: سازمان جوانان هلال‌احمر از پیش‌دبستان کودکان را با مفاهیم بشردوستانه و انسان‌دوستی و با اهداف هلال‌احمر آشنا کرده و متناسب با هر سن، محصولات فرهنگی برای آنها از جمله لوح‌های فشرده و کتاب‌های آموزشی تولید می‌کند.

وی افزود: هر اندازه از سنین پایین آموزش کودکان آغاز شود، تاثیرگذاری بیشتری در پیشبرد امور جامعه خواهد داشت و به همین علت ما نیز همزمان با هفته کتاب‌خوانی به مهدکودک آمدیم تا کودکان را هر چه بیشتر با مفاهیم بشردوستی آشنا کرده و این هفته را گرامی بداریم.

 دبیرکل جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه رئیس جمعیت از بدنه دانشگاهی کشور بوده و به آموزش بسیار حساس است، اظهار کرد: بر این اساس توسعه کانون‌های هلال‌احمر در مقاطع مختلف از پیش‌دبستانی تا دانشگاه با حساسیت پیگیری می‌شود و از آنجا که این کانون‌ها پیشینه خوبی در هلال‌احمر دارند، ما نیز به حمایت و تقویت آنها توجه می‌کنیم.

دیدگاه‌ها