آگهی

اخبار / ستادی

دبیر هیات عالی گزینش کشور تاکید کرد: رعایت عدالت و پرهیز از سختگیری بی‌مورد، رویکرد اصلی گزینش/ هلال احمر از سالم‌ترین نهادهاست

دبیر هیات عالی گزینش کشور صبح امروز در جمع شورای معاونین هلال‌احمر که با حضور رئیس و دبیرکل جمعیت هلال‌احمر برگزار شده بود علاوه بر تبیین و تاکید بر گزینش و انتخاب صحیح در نهادها حکم روح الله فروزش به عنوان نماینده هلال احمر در هیات مرکزی گزینش را به وی اعطا کرد.

۱ ماه قبل

دبیر هیات عالی گزینش کشور تاکید کرد: رعایت عدالت و پرهیز از سختگیری بی‌مورد، رویکرد اصلی گزینش/ هلال احمر از سالم‌ترین نهادهاست

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، حجت الاسلام والمسلمین نقویان، دبیر هیات عالی گزینش کشور در جمع اعضای شورای معاونین هلال‌احمر با اشاره به اینکه هلال‌احمر نهادی است که افراد در آن متقاضی پست و مقام نبوده و افراد در این نهاد با عشق توام با جنون خدمت می‌کنند، گفت: این خدمت از آن نوع است که مرحوم شهید بهشتی گفته بود «ما شیفته خدمتیم» و اینجا جز به کام خطر رفتن و دست افتاده‌ای را گرفتن و آشوبی را مهار کردن و … انگیزه دیگری برای خدمت نیست و این شرایط به اندازه‌ای شیفتگی نیاز دارد که کمتر کسی مرد میدان است و لذا افرادی که در این مجموعه حاضرند، قطعا علاقه خاصی به خدمت دارند و امیدوارم این سیره حسنه در آیندگان این مجموعه و در حال حاضر نیز با قوت بیشتری افزایش یابد.

وی با تشکر از همه مسئولان و شخصیت‌هایی که در این مجموعه فعالیت داشته و خدمات خوبی ارائه کرده‌اند، افزود: رویکرد ما این است که به دو جمله امیرالمومنین(ع) مبنی بر تاکید بر پرهیز از «حیف و عسو» که برای یکی از کارگزاران خود (استاندار ایران)، داشته است، علاوه بر اسناد بالادستی و فرمان ۶ ماده‌ای حضرت امام (ره) و پیام مقام معظم رهبری در زمینه ساختار حقوق شهروندی؛ عمل کنیم. امیرالمومنین (ع) بر پرهیز از حیف که در اصل به معنای ظلم و به مرز عدالت رفتار نکردن است، تاکید داشته و همچنین می‌فرمایند از عسو یعنی سختگیری‌های بی‌مورد نیز پرهیز کنید.

دبیر هیات عالی گزینش کشور اظهار کرد: این کلام امیر بر این مهم تاکید دارد که نباید بی‌مورد و بیجا برای مردم تنگنا ایجاد کرد و به تعبیر ضرب‌المثل عمومی خودمان، ما نمی‌توانیم کاتولیک‌تر از پاپ باشیم. به علاوه عمل نکردن به این دو دستور امیر، پیامدهای منفی به همراه دارد مبنی بر اینکه اگر سختگیری بی‌مورد کردی از پیش تو کوچ می‌کنند و اگر ظلم کردی علیه تو شمشیر خواهند کشید. یعنی در این صورت باید منتظر براندازی جدی باشیم؛ چراکه ظلم و سختگیری پایه‌های یک قدرت را سست کرده و فرار مغزها و سرمایه‌های انسانی را به همراه خواهد داشت. بر این اساس باید دقت کرد تا کسی که هدف اصلی خدمت دارد را متهم به خیانت نکرد و خیانتکار را خدمت‌گزار ندانست. نباید با سختگیری بی‌مورد و بهره نبردن از نیروهایی که انگیزه ارائه خدمت صحیح دارند، زمینه فرار آنها را فراهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه هدف اصلی ما بنا نهادن سنگ بنای صلح و دوستی است، گفت: بر این اساس در تدارک تغییر دادن بسیاری از دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های اجرایی و برخی قوانین هستیم، اما این کار زمان بر است. در این زمینه یکی از نکات مورد توجه آن است که گاه دستورالعمل‌ها یکسان بوده، اما تعابیر مختلفی از آنها می‌شود. ما می توانیم همین متن گزینش را به نحوی اجرایی کنیم که دو اشکال ظلم و سختگیری در آن ایجاد شود یا اینکه به نحوی عمل کنیم که هیچ مشکلی ایجاد نشود؛ بنابراین باید به نحوی عمل کرد که اگر روزی خواستیم محل خدمت خود در گزینش را ترک کنیم همه خواهان ما برای خدمت باشند و اگر روزی به آن مرحله رسیدیم که کسی ما را نخواست این به معنای عملکرد نامناسب ما در جایگاه قبلی است. همانگونه که امیرالمومنین(ع) به مالک فرمودند اگر می‌خواهی بدانی انسان صالحی هستی اگر بندگان دیگر به صلاحیت تو شهادت دادند، من هم شهادت می‌دهم؛ چراکه مردم در مجموع قضاوت به حقی خواهند کرد و باید ببینیم در نهایت مردم درباره ما چه قضاوتی می کنند.

به گفته حجت‌الاسلام والمسلمین نقویان اگر جایی آیین‌نامه و دستورالعملی دست ما را در عمل می بندد باید تلاش کرد تا آنها را به‌روز کنیم و با نگاهی جهانی آنها را ببینیم. از سویی هلال‌احمر نهادی است که همه کشورها را می‌پذیرد و به همه کشورها کمک می‌کند و باید با این نگاه به خصوص در مجموعه هلال‌احمر عمل کرد. به علاوه کسانی که واقعا این نظام و انقلاب را دوست دارند، این مهم را بدانند که مردم برای دفاع و دوست داشتن این نظام باید از مجموعه سیستم خدمت‌رسانی اداری راضی باشند و همه باید این مهم را مورد توجه قرار داده و در خدمت‌رسانی به سه اصل صحت، سرعت و سلامت توجه کنند.

وی گفت: هلال‌احمر از سالم‌ترین نهادها است و حرکت ما در گزینش باید بسیار هوشمندانه باشد تا نه قوانین مسلم مسلمانی حذف شود و نه فرد ناخلف بتواند پشت این قوانین مسلمانی و به عنوان مثال پشت نماز قایم شده و کار خود را پیش ببرد؛ چرا که شاخص‌های اصلی مسلمانی در این چیزها نیست. البته باید به مجموعه هلال‌احمر تبریک گفت که کسانی را دور خود جمع کرده که شیفته خدمت و گره‌گشایی هستند. در شرایطی که بسیاری از مسائل کشور یا در حال حریق است یا آتش زیر خاکستر، اگر خدایی نکرده ظلمی به هلال احمر شود ظلم به جامعه خواهد بود؛ چراکه یک امدادگر با تخصصی که دارد می‌تواند کار چند صد نفر دیگر را انجام داده و خدمت بیشتری ارائه دهد، لذا باید مراقبت کرد تا این ظلم به فرد و جامعه نشود؛ چراکه با حضور فرد نابلد و ناوارد در اصل به جامعه ظلم شده است.

باید در سیستم‌های نظارتی به صورت جذب حداکثری حرکت کرد
دکتر علی‌اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال‌احمر با ابراز خرسندی از اینکه حجت‌الاسلام والمسلمی نقویان به عنوان دبیر هیات عالی گزینش کشور با دیدگاه متعالی و تجربه‌ای که دارند، بتوانند مسیر خدمتگزاری را با قوت و قدرت بیشتری ادامه دهند، گفت: بنده در دانشگاه و قبل از آن افتخار خدمت در کنار حجت‌الاسلام والمسلمین نقویان را داشتم و در آن دوره نیز وی منشا خیر و برکت بودند و امیدوارم در گزینش نیز راه ماندگاری را بنیان نهند.

وی با تاکید بر اینکه باید در سیستم‌های نظارتی به صورت جذب حداکثری حرکت کرده و بر اساس اصول نهاد خود دست به عمل شد، اظهار کرد: سختی‌های بسیاری در سیستم‌های نظارتی مانند گزینش و حراست به لحاظ ذات کار وجود دارد، لذا باید برخی ریزه‌کاری‌ها را با صبوری، سعه صدر، قضاوت نکردن، دیگران را از قبل متهم ندیدن و … رعایت کرد و امیدواریم با نقطه‌نظرات حجت‌الاسلام والمسلمین نقویان نه فقط در هلال‌احمر بلکه در سایر نهادها بتوانیم دستورات درستی را به کار بندیم.

هلال‌احمر باید از نظر جذب شرایط متفاوت نسبت به سایر دستگاه‌ها داشته باشد
علی‌اصغر احمدی، دبیرهیات مرکزی گزینش هلال‌احمر نیز در این جلسه با بیان اینکه هلال‌احمر با همه نهادها و سازمانها متفاوت است، گفت: بر این اساس باید این نهاد مردمی از نظر جذب شرایط متفاوت و بازتری نسبت به سایر دستگاه‌ها داشته باشد، اما از آنجا که نیت هلال‎‌احمر خدمت به خلق خداست و مردم از همه نظر و با هر مسلکی داوطلبانه آماده خدمت در هلال‌احمر هستند، لذا این نهاد ظرفیت بیشتری برای خدمت دارد و باید در گزینش به نحو دیگری عمل کرد.

وی افزود: اساسا کلمه گزینش از نظر سیستم اداری به معنای انتخاب کردن است و اگر اعضایی که دست به انتخاب می‌زنند، دقت لازم و کافی نداشته باشند، هر انحرافی که در سیستم ایجاد شود، مسئولیت تمام رفتارها و عملکردهای فرد منتخب بر عهده ما خواهد بود. همچنین به نظر می‌رسد در برخی دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌ها باید بازنگری‌هایی انجام شود.

دبیر هیات عالی گزینش کشور در این مراسم حکم روح‌اله فروزش به عنوان نماینده دستگاه در هیات مرکزی گزینش جمعیت هلال‌احمر به مدت ۲ سال به وی اعطا کرد.