آگهی

اخبار / ستادی

نخستین کنگره کانون‌های دانش آموزان هلال‌احمری آغاز به کار کرد

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر گفت: فعالیت‌های دانش آموزی هلال احمر با هدف گسترش فعالیت‌های بشردوستانه و آموزش‌های امدادی در مدارس شتاب می‌گیرد.

۷ ماه قبل

نخستین کنگره کانون‌های دانش آموزان هلال‌احمری آغاز به کار کرد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، سعید بابائی گفت: کانون‌های دانش آموزی هلال احمر با عنوان یکی از ۴ تشکل رسمی آموزش و پرورش با قدمت بسیار در مدارس کشور فعال هستند.

وی افزود: این فعالیت‌ها در راستا و منطبق بر اسناد فرادستی جمعیت هلال احمر، برنامه پنج‌ساله، استراتژی فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت‌های هلال احمر و همچنین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تدوین شده است.

بابایی از برگزاری نخستین کنگره کانون‌های دانش آموزی هلال احمر خبر داد و افزود: در کانون‌های دانش آموزی هلال احمر دانش آموزان علاوه بر مهارت‌های امدادی اولیه مهارت‌های اجتماعی نیز فرا می‌گیرند.

معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر با اعلام این که اعضای شورای مرکزی کانون‌های دانش آموزی نقش مشورتی در برنامه‌ریزی‌ها پیدا می‌کنند، اضافه کرد: دانش آموزان با حضور در کانون‌ها برای مسولیت‌های آینده تمرین می‌کنند.

گفتنی است هلال احمر با همکاری آموزش پرورش، برنامه‌هایی با محتوای بشردوستانه و امدادی را در قالب طرح‌هایی ملی همچون “دادرس” و “گفت‌و‌گوی بشردوستی” به دانش آموزان آموزش می‌دهد.