اخبار / ستادی

در حوادث جوی اخیر به ۲۲۰ هزار نفر از هموطنان امدادرسانی شد

رئیس سازمان امداد و نجات کشور گفت: در حوادث اخیر از سوی این سازمان به ۲۲۰ هزار نفر از هموطنان امدادرسانی شد.

۳ ماه قبل

در حوادث جوی اخیر به ۲۲۰ هزار نفر از هموطنان امدادرسانی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مرتضی سلیمی با اشاره به اهم فعالیت های جمعیت هلال احمر در سیل و برف و کولاک در سطح کشور عنوان کرد: از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۷ لغایت ۱۵ فروردین ۹۸ به استان های متاثر از سیل،آبگرفتگی، برف و کولاک خدمات گسترده ای ارائه شد.

رئیس سازمان امداد و نجات کشور افزود: در ۳۱ استان کشور شامل ۱۸۸۹ شهر، روستا و محورهای کوهستانی به ۲۲۰ هزار نفر از هموطنان امدادرسانی شده است.

سلیمی اظهار کرد: همچنین در این مدت بیش از ۸۸ هزار نفر اسکان اضطراری داده و ۱۰۹۳ نفر توسط نیروهای امدادی و بالگرد به مناطق امن انتقال یافتند.

وی تصریح کرد: در این روزها ۴۸۰۹ دستگاه خودرو از برف و کولاک رهاسازی شد و در جریان سیل، تعداد ۴۲۸۸ باب تخلیه آب از منازل انجام شد.

رئیس سازمان امداد و نجات کشور بیان کرد: در طول این مدت بیش از ۱۵ هزار نیروی عملیاتی در قالب ۳۵۹۰ تیم امدادی در حال فعالیت بودند.

وی گفت: با توجه به محاصره برخی از روستاها توسط آب و تخریب راه های ارتباطی، یکی از نکات برجسته عملیات روزهای گذشته، استفاده از توان امداد هوایی جمعیت هلال احمر بوده است.

سلیمی افزود: در این مدت نسبت به انتقال بیش از ۲۹۸ هزار کیلوگرم اقلام غذایی و زیستی طی ۳۰۶ ساعت پرواز بالگردهای جمعیت و انتقال ۱۹۷۰ از امدادگران و نجاتگران اقدام شده است.

وی اظهار کرد: امدادرسانی در البرز، چهارمحال و بختیاری، گلستان، خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام، خراسان شمالی و سمنان همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان امداد و نجات کشور در خصوص ارسال اقلام غذایی و اساسی توزیع شده در سطح کشور بیان کرد:در این مدت ۱۰ هزار و ۸۶۷ دستگاه چادر و ۵۵ هزار و ۶۱۱ تخته پتو و ۲۸ هزار و ۷۷۸ تخته موکت و ۱۱۶ هزار و ۱۱۸ قوطی کنسرو و ۲۱۰ هزار و ۲۶۹ قرص نان و ۳۶ هزار و ۵۲۳ کیلو برنج و …ارسال شده است.