آموزش / اخبار / ستادی

در شروع نخستین رویداد استارتاپی هلال‌احمر چه گذشت؟/ مرکز نوآوری هلال‌احمر راه‌اندازی می‌شود

نخستین روز از اولین رویداد ایده پردازی، فناوری و کارآفرینی امداد، نجات و خدمات داوطلبانه امروز ۱۲ اردیبهشت ۹۸ در ساختمان سازمان جوانان برگزار شد.

۲ ماه قبل

در شروع نخستین رویداد استارتاپی هلال‌احمر چه گذشت؟/ مرکز نوآوری هلال‌احمر راه‌اندازی می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، در نخستین روز این رویداد تیم هایی از استان های مختلف که طرح آنها برای حضور در این رویداد انتخاب شده بود به گفت و گو و بررسی طرح هایشان پرداختند و اساتیدی نیز برای بهبود طرحشان به آنها کمک کردند.

همچنین به صورت آزمایشی نمایندگان برخی از تیم ها به ارائه طرح خود پرداختند. ارائه اصلی این طرح ها فردا در حضور داوران انجام می شود و در نهایت از میان طرح های ارائه شده ۱۰ طرح برای بهره برداری و تجاری سازی انتخاب می شوند.

هلال احمر اولین مشتری ایده های برگزیده

دکتر شهاب الدین صابونچی در مورد برگزاری این رویداد و شرکت جوانان در آن گفت: از مدتی قبل فراخوانی را به صورت عمومی منتشر کردیم تا افرادی که فکرها، ایده ها و فناوری هایی دارند که به ماموریت های هلال احمر کمک می کند را ارائه کنند. در پی این فراخوان بیش از ۷۷۰ نفر استقبال کردند و ۲۱۱ ایده ارائه شد. در مرحله اول داوری تخصصی صورت گرفت و ۳۵ ایده برای شرکت در این رویداد برگزیده شدند که امروز و فردا به رقابت با یکدیگر می پردازند.

رئیس سازمان جوانان گفتک از میان دانش آموزان هم ایده های خوبی ارائه شد. افرادی که در این رویداد حضور پیدا کرده اند زیر نظر اساتید و متخصصان مرحله آموزشی و توجیهی را می گذرانند و اشکالاتی که ایده هایشان دارد برطرف می شود. فردا بعد از ظهر نیز داوری نهایی برگزار خواهد شد و ایده های برگزیده تحت حمایت مالی قرار خواهد گرفت و جمعیت هلال احمر نیز اولین مشتری این ایده ها خواهد بود.

مرکز نوآوری جمعیت هلال احمر راه اندازی می شود

همچنین دکتر احمد سلطانی معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر در رابطه با برگزاری این رویداد و ضروت استفاده از تکنولوژی های نوین در ماموریت های جمعیت هلال احمر گفت: بحث فناوری های جدید و کار آفرینی مدت ها است در حوزه های مختلف مورد توجه قرار گرفته است. جمعیت هلال احمر نیز یک نهاد بشردوستانه و عام المنفعه است که در راستای اجرای ماموریت هایش باید از بهترین ابزار و تجهیزات بهره ببرد. در این راستا استفاده از این ایده ها می تواند در ارائه بهتر خدمات بشردوستانه و یاری آسیب دیدگان کمک کند.

وی افزود: ما با برنامه ریزی منسجمی این کار را آغاز کرده ایم و به صورت مستمر ادامه خواهیم داد. این رویداد هم اولین کاری بود که در راستای کشف و پرورش ایده ها برگزار کردیم.

سلطانی در مورد حمایت هلال احمر از ایده ها برتر گفت: قرار است مرکز نوآوری از هفته آینده در جمعیت هلال احمر راه اندازی شود و امیدواریم با این حرکتی که آغاز کردیم بتوانیم هر چه بیشتر از خلاقیت های افراد استفاده کنیم.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر تصریح کرد: ما تا تبدیل شدن ایده های برتر به محصول از آنها حمایت خواهیم کرد.

گفتنی است، مراحل بعدی این رویداد فردا جمعه ۱۳ اردیبهشت ۹۸ برگزار می‌شود.