اخبار / ستادی

در پی وقوع زلزله ۶٫۴ ریشتری کرمانشاه انجام شد: از تقویت انبارها تا آماده باش ۵ بالگرد امدادی

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به وقوع زمین لرزه ۶.۴ ریشتری در عمق ۷ کیلومتری زمین در کرمانشاه، از تقویت انبارهای امدادی هلال احمر استان خبر داد.

۱۰ ماه قبل

در پی وقوع زلزله ۶٫۴ ریشتری کرمانشاه انجام شد: از تقویت انبارها تا آماده باش ۵ بالگرد امدادی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ مرتضی سلیمی در سفر به قصر شیرین اعلام کرد: زلزله ۶۴۶ مصدوم تاکنون در سرپل ذهاب، گیلانغرب، قصرشیرین، دالاهو، اسلام‌آباد و ثلاث باباجانی داشته است.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه تاکنون تخریب صد درصدی در مناطق مورد ارزیابی گزارش نشده است، گفت: ۵ فروند بالگرد هلال‌احمر در منطقه مستقر بوده و ۲ فروند بالگرد نیز در حال حاضر کار عملیات ارزیابی ثانویه را انجام می‌دهد.

سلیمی افزود: ۴۹ تیم عملیاتی از کرمانشاه و ۳۸ تیم از استان‌های معین و در مجموع ۸۷ تیم از شب گذشته در کرمانشاه کار ارزیابی را انجام می‌دهند که ارزیابی ١۵٠روستا به پایان رسیده و خوشبختانه تا این لحظه فوتی نداشتیم.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه توزیع اقلام مورد نیاز هنوز آغاز نشده، اما انبارها تقویت شده و در صورت نیاز اقلام ضروری توزیع می‌شود، خاطرنشان کرد: تیم‌های آنست جمعیت هلال‌احمر نیز به منطقه اعزام شدند که با توجه به شرایط، نیاز به انجام عملیات از سوی آنها نبود.

سلیمی همچنین با اشاره به اینکه بسته های غذایی ۷٢ ساعته و یک ماهه بارگیری و به مناطق ارسال شده است، گفت: تا این لحظه ١۴ هزار و ١٢۴ دستگاه چادر در استان کرمانشاه آماده توزیع شده؛ به علاوه ١٠ هزار بطری آب معدنی، ٢٠ هزار کیلوگرم نایلون، ۵ هزار کیلوگرم برنج و یک هزار و ۷٠٠بسته غذایی به منطقه ارسال شده است.