اخبار / ستادی

دعوت مسجد‌جامعی از مردم برای پیوستن به کمپین «با مهر تا مهر» ویژه کودکان سیل‌زده

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با انتشار پیامی از مردم خواست تا با شرکت در پویش با مهر تا مهر جمعیت هلال احمر در تهیه این اقلام فرهنگی شرکت کنند.

۶ ماه قبل

دعوت مسجد‌جامعی از مردم برای پیوستن به کمپین «با مهر تا مهر» ویژه کودکان سیل‌زده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر پویشی با عنوان “با مهر تا مهر” را برای اهدای اقلام فرهنگی به کودکان و نوجوانان مناطق سیل زده راه اندازی کرده است. این پویش با همکاری تعدادی از انجمن ها و تشکل های حوزه کودک و نوجوان برگزار می شود. 

در آستانه برگزاری این کمپین احمد مسجد جامعی، عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با انتشار پیامی از مردم و اهالی فرهنگ دعوت کرد تا در این پویش شرکت کنند. 

متن پیام به شرح زیر است: 

 

بکوشیم تا رنج‌ها کم کنیم
دل «کودکان»شاد و بی‌غم کنیم

 

بازگشتن به خانه‌هایی که رد ویرانی سیل بر آن باقی است،با درد و دریغ‌هایی در جان همراه است.خانه‌ها با مشقت ساخته می‌شوند،ویرانی‌ها با رنج آباد می‌شوند،دیوارهای فروریخته با زحمت بالا می‌روند، اما درد جان‌ها به سختی درمان می‌شود.

حالا مردم رنجدیده‌ای که زندگی‌هایشان در اثر سیل به گل نشسته بود،به خانه‌هایشان بازگشته‌اند،اما با جان‌های آزرده و دردهایی که تازه فرصت بروز پیدا می‌کنند.کودکان در چنین شرایطی آسیب‌پذیرترند،زیرا اولویت خانواده‌های آسیب دیده ساختن کالبدهای ویران است نه جان‌های پریشان.

ما باید مواظب باشیم کودکان در گرفتاری‌های روزمره‌ی خانواده‌های آسیب دیده،فراموش نشوند و نیازها و خواسته‌های آنان از فهرست‌ها حذف نشود. بازی و شادی پس از هفته‌ها رنج حق این کودکان است و کم‌ترین وظیفه‌ی اخلاقی ما کمک به آنان برای دسترسی به این حقوق است.

کتاب و اسباب‌بازی و نوشت‌افزار می‌تواند از رنج این کودکان بکاهد و بر نشاط و شادابی‌شان بیافزاید.

در چنین شرایطی از مردم فرهیخته و شریف ایران دعوت می‌کنیم،روزهای سی‌ام و سی‌و‌یکم خرداد ماه با حضور پرشور گروه‌های دوستانه،صنفی،دانش‌آموزی، دانشجویی،خانوادگی و …در کتاب‌فروشی‌ها و مراکز اعلام شده و خرید کتاب‌های کودکان و نوجوانان، نوشت‌افزار از قبیل مداد رنگی و لوازم نقاشی و اسباب‌بازی‌های مناسب و اهدای آن به هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران مرهمی بر زخم‌های کودکان آسیب دیده از سیل بگذاریم.

از روزنامه‌نگاران،فعالان شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ای و صدا و سیما نیز درخواست می‌کنیم با دعوت از مردم و فرهیختگان و انعکاس حضور آنها در این پویش به یاری این حرکت بیایند.
امیدوارم با تلاش همگانی بتوانیم مرهمی باشیم بر زخم‌های این کودکان.

وعدۀ دیدار ما، ۳۰ و ۳۱ خرداد در کتاب‌فروشی‌ها و مراکز اعلام شده سراسر کشور

*برگرفته از شعر«بکوشیم تا رنج ها کم کنیم/دل غمگنان شاد و خرم کنیم»از حکیم ابوالقاسم فردوسی