اخبار / استانی

دوره آموزشی آمادگی ‌‌و مقابله با حوادث طبیعی و غیرمترقبه ویژه کارمندان دستگاه های اجرایی یزد

با حضور بیش از ۳۷۰ نفر از کارمندان دستگاه های اجرایی استان یزد، دوره آموزشی آمادگی و ‌‌مقابله با حوادث طبیعی و غیرمترقبه برگزار شد.

۱ هفته قبل

دوره آموزشی آمادگی ‌‌و مقابله با حوادث طبیعی و غیرمترقبه ویژه کارمندان دستگاه های اجرایی یزد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در افتتاحیه دوره آموزشی آمادگی ‌‌مقابله با حوادث طبیعی ویژه دستگاه های اجرایی استان یزد گفت: هلال احمر دارای وظایفی از جمله امداد و نجات در جنگ و حوادث و همچنین آماده سازی نیروهای امدادی در جامعه و تکمیل تجهیزات و جمع آوری کمک های مردمی و بازتوانی بیماران آسیب دیده است.

حامد صدیقی، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان یزد نیز گفت: هدف از برگزاری این دوره  آشنایی با انواع حوادث طبیعی و غیرمترقبه و ویژگی های این حوادث و نحوه تقسیم بندی آنها، راه های مناسب امدادرسانی و کاهش تلفات و نحوه پناه گرفتن در هر یک از حوادث طبیعی و غیرمترقبه است.

وی با بیان اینکه آموزش در آمادگی دستگاه های اجرایی و افزایش سرعت امدادرسانی و کاهش خسارت حوادث طبیعی نقش محوری دارد، گفت: تعریف حوادث طبیعی و غیرمترقبه، تعریف سیل و زلزله و غیره، تعریف اصطلاحات کانون زلزله گسل. کمربند زلزله ،امواج و کانون زمین لرزه، نحوه پناه گرفتن به هنگام سیل و امدادرسانی، راه های تفابل خسارات سیل، روش های مقابله با جریان سیل و … از جمله سرفصل‌های این دوره است.

برگزاری دوره ضمن خدمت اصول مذاکره ویژه پرسنل

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان یزد همچنین از برگزاری دوره ضمن خدمت اصول مذاکره ویژه پرسنل این جمعیت با عنوان ” اصول مذاکره ” ویژه معاونین، روسای شعب، کارشناسان خبر داد و گفت: در این دوره آموزشی در خصوص مهارت‌های ارتباطی و اصول مذاکره و همچنین به صورت عملی نحوه صحیح رفتار، آموزش داده شد.

وی گفت : هدف از برگزاری این دوره افزایش آگاهی کارکنان و نحوه صحیح رفتار و مذاکره با همکاران، خیرین، اعضا و ارباب رجوع بوده است . این دوره به مدت یک روز ( ۴ساعت ) و با حضور بیش از ۱۰۰ نفر برگزار شد.