اخبار / استانی

دوره تخصصی «جست‌وجو و نجات در حوادث حمل و نقل» در هلال‌احمر اصفهان برگزار شد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اصفهان گفت: دوره تخصصی پایه جست‌وجو و نجات در حوادث حمل و نقل ویژه نجاتگران برادر با حضور ۳۰ نفر از اعضای این جمعیت برگزار شد.

۲ ماه قبل

دوره تخصصی «جست‌وجو و نجات در حوادث حمل و نقل» در هلال‌احمر اصفهان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان اصفهان، شهریار انصاری طادی با بیان اینکه هدف از برگزاری این دوره ها آمادگی و افزایش دانش و مهارتهای عملی و ارتقاء توان عملیاتی امدادگران و نجاتگران است، گفت: با هماهنگی معاونت‌های امداد و نجات و آموزش و پژوهش هلال‌احمر استان دوره تخصصی پایه جست‌وجو و نجات در حوادث حمل و نقل ویژه نجاتگران برادر با حضور ۳۰ نفر از اعضای این جمعیت برگزار شد.

وی با اشاره به ضرورت کسب مهارت توسط نجاتگران و آمادگی برای امدادرسانی در حوادث گفت: شرکتت کنندگان در این دوره مباحث تخصصی مختلف شامل مبانی جست‌وجو و نجات، شرح وظایف، مدیریت صحنه، تثبیت و رهاسازی مصدوم ، تریاژ و آشنایی با تجهیزات آمبولانس و خودرو نجات را فرا گرفتند.

انصاری ازود: این دوره به مدت ۵ روز و در دو بخش تئوری و عملی و با بهره‌گیری  از اساتید مجرب استانی اجراء و قسمت عملی آموزش در پایگاه امداد و نجات بین شهری چشمه لادور شهرستان خمینی شهر برگزار شد و نجاتگران پس از گذراندن آزمون کتبی و عملی و قبولی در آزمون، موفق به دریافت گواهی‌نامه تخصصی پایه جست‌وجو و نجات در حوادث حمل و نقل  شدند.