اخبار / ستادی

دومین مرحله دوره آموزشی تربیت مربی امداد و کمک‌های اولیه در سراسر کشور

مدیرکل آموزش تخصصی، توانمندسازی و مهارت افزایی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال‌احمر از برگزاری مرحله دوم دوره آموزشی تربیت مربی امداد و کمک های اولیه از ۲۲ تا ۲۷ تیرماه در ۱۵ استان کشور خبر داد.

۲ ماه قبل

دومین مرحله دوره آموزشی تربیت مربی امداد و کمک‌های اولیه در سراسر کشور

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش، پژوهش و فناوری، مرتضی مرادی‌پور با اعلام این خبر گفت: مرحله دوم دوره آموزشی تربیت مربی امداد و کمک‌های اولیه در حالی آغاز شد که ۶۶۸ نفر از یک‌هزار و ۶۰ نفر، پس از شرکت در آزمون ورودی در دوره مذکور حضور یافتند.

او با اشاره به تقاضای مکرر متقاضیان مربی‏گری و پیگیری‏های جمعیت‌های هلال احمر استانها برای رفع مشکل کمبود مربیان کمک‌های اولیه، اظهار کرد: با توجه به تدوین دستورالعمل جامع برگزاری این دوره به صورت هماهنگ و استاندارد، فرصت مناسبی برای کاهش مشکل کمبود مربیان تا حدودی مرتفع شد.

مدیرکل آموزش تخصصی، توانمندسازی و مهارت افزایی، گفت: نتایج آزمون در دسترس جمعیت‌های هلال احمر استانها قرار دارد و گواهی‌نامه موقت پذیرفته‌شدگان در آزمون یک ماه بعد از آزمون و گواهینامه دائم، در صورت همکاری به عنوان کمک مربی در ۵ دوره و در مدت یک سال صادر خواهد شد.

وی با اشاره به حضور گسترده متقاضیان رشته‌های غیرمرتبط در این دوره آموزشی، گفت: در این مرحله ۵۹۳ نفر در ۱۵ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، بوشهر، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خوزستان، زنجان، فارس، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، گیلان، لرستان و یزد مجوز تدریس کمک های اولیه را کسب کردند.

مرادی پور افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و با توجه به نیاز کشور به حضور مربیان زبده در دوره‌های آموزشی پس از فراخوان؛ افراد واجد گواهینامه دوره‌های کمک‌های اولیه، پایه داوطلبی، مقدماتی امداد، مقدماتی نجات و تخصصی پیش بیمارستانی در آزمون ورودی دوره‌های تربیت مربی کمک‌های اولیه شرکت کرده و در مدت زمان دوره اقدامات پیش بیمارستانی در مصدومان ترومایی، روش تدریس، اسکان اضطراری، چادرزنی، اطفاء حریق، پناهگیری و خروج ایمن را فراگرفتند.

لازم به ذکر است مرحله اول دوره تربیت مربی ویژه رشته‌های غیر مرتبط در فروردین ماه سال جاری در ۱۵ استان دیگر اجرا شده بود.