اخبار / ستادی

هفته هلال احمر با رقابت استارت آپ‌ها کلید می‌خورد

نخستین رویداد ملی (کارآفرینی و فناوری) به میزبانی جمعیت هلال احمر طی روزهای ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت ۹۸ و در ابتدای هفته هلال‌احمر در مجتمع توانبخشی این جمعیت برگزار می‌شود

۲ ماه قبل

هفته هلال احمر با رقابت استارت آپ‌ها کلید می‌خورد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، شهاب الدین صابونچی، رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: نخستین رویداد ملی (کارآفرینی و فناوری) ایده پردازی، فناوری و کار آفرینی امداد، نجات و خدمات داوطلبانه با مشارکت همه واحد های جمعیت هلال احمر و همکاری شرکت های تخصصی و دانشگاه ها همکاری زیست بوم تولید محتوای دیجیتال ابر زندگی، مرکز نوآوری و شتابدهی توسکا و سایر دستگاه ها و سازمان ها با هدف تشویق و ترویج توسعه فناوری در حوزه ماموریت های جمعیت هلال احمر برگزار می شود.

 
وی ادامه داد: این رویداد ملی با انتخاب ۳۰ طرح استارت آپی و ۱۰ ایده دانش آموزی از بین ۷۷۴ نفر با ۲۱۱ ایده برگزار خواهد شد. 

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: این رخداد در امتداد فعالیت های این سازمان در زمینه آموزش مبانی کارآفرینی و کسب و کار در بین جوانان هلال احمری و برگزاری رویداد کارآفرینی مقدماتی و پیشرفته از تمام استان ها است که در دو سال گذشته با عنوان «بومینو» با همکاری گروهی از اساتید دانشگاهی و متخصصان حوزه کارآفرینی و با حمایت وزارت کشور صورت گرفته است. 

صابونچی افزود: در این رویداد ملی، شرکت کنندگان می ‌توانند در یک مسابقه علمی و عملیاتی نسبت به ارائه ایده ‌ها و طرح ‌های عملیاتی و اجرایی خود با محوریت فرهنگ سازی، اطلاع رسانی، پیش آگاهی و فناوری های حوزه توانمند سازی و بازسازی و نظایر آن اقدام کنند. 

وی تصریح کرد: قرار است در پایان این رویداد ملی سه تیم برتر انتخاب شوند و ۱۰ ایده برتر از سوی معاونت فناوری ریاست جمهوری برای تولید مورد حمایت قرار بگیرند.
۱۲ تا ۱۸ اردیبهشت ماه به عنوان هفته هلال احمر گرامی داشته می شود تا با رعایت اصول هفتگانه تعریف شده از سوی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر و اجرای مفاد حقوق بین المللی بشر دوستانه از سوی کشورهای مختلف به برقراری صلح و آرامش در جهان کمکی شده باشد.