اخبار / اربعین 98 / ستادی

دکتر واعظی در جلسه ستاد اربعین خوزستان: هلال‌احمری‌ها همیشه پای کارند و هیچگاه طلبکار نمی‌شوند

رئیس دفتر رئیس جمهوری در جلسه ستاد اربعین استان خوزستان به تقدیر از حضور و خدمت رسانی جمعیت هلال احمر در مراسم اربعین پرداخت و گفت که هلال احمری‌ها همواره در هر موضوعی حضور دارد اما هیچ گاه آنها طلبکار نشده اند و این در حالی است که بارها دیده ایم که خیلی از کارها را جمعیت هلال احمر انجام داده و دیگران مصاحبه کردند و به نام خود زدند.

۱ ماه قبل

دکتر واعظی در جلسه ستاد اربعین خوزستان: هلال‌احمری‌ها همیشه پای کارند و هیچگاه طلبکار نمی‌شوند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، در ادامه سفر دکتر پیوندی و دکتر واعظی به استان خوزستان و بازدید از پایانه های مرزی و وضعیت تردد زائران به عراق، با حضور  رئیس دفتر رئیس جمهوری و رئیس جمعیت هلال احمر و شریعتی، استاندار خوزستان جلسه ستاد اربعین استان برگزار شد.
در این جلسه که در شهر خرمشهر برگزار می شد ابتدا فرماندار این شهر به ارائه گزارشی از وضعیت خدمت رسانی به زائران اربعین در مرزشلمچه پرداخت و درباره توسعه برخی زیر ساخت ها نسبت به سال گذشته از جمله ظرفیت پارکینگ های شهر، روشنایی و … توضیحاتی داد.
سایر اعضای ستاد نیز نکاتی را در حوزه فعالیت های خود اظهار کردند و سپس علی خدادادی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان نیز گفت: در موضوع اربعین ما باید به سمت تسهیل گری برویم و با فراهم کردن زیرساخت های مناسب اجازه بدهیم مردم این اجتماع بزرگ را خودشان مدیریت کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان به تمهیدات این نهاد در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: در طول سال های اخیر خوشبختانه در جمعیت هلال احمر نگاه تخصصی در زمینه خدمات دهی به زائران اربعین حاکم شده و از فعالیت های چند بعدی به سمت فعالیت های تخصصی رفته ایم. همچنین در این زمینه با یک نگاه ملی همه استان های دیگر هم به کمک استان های مرزی آمده اند.
وی افزود: بیش از ۳۳ پایگاه جمعیت هلال احمر در مسیر حرکت زائران در استان خوزستان فعال هستند و همچنین دو فروند بالگرد تسهیلات ارائه می کند. تعامل خوبی که میان دستگاه های مختلف صورت گرفته موجب شده خدمات به خوبی ارائه شود و زائران از این تسهیلات استفاده لازم را ببرند.
خدادادی همچنین گفت: بیش از ۳ هزار درمان سرپایی و انتقال ۲۵ مصدوم تا امروز از سوی جمعیت هلال احمردر خوزستان صورت گرفته است و در سوی دیگر مرز نیز آمادگی لازم وجود دارد تا اگر حادثه ای رخ دهد انتقال حادثه دیدگان صورت بگیرد.
شریعتی، استاندار خوزستان نیز در این جلسه به ارائه توضیحاتی در مورد خدمت رسانی به زائران پرداخت و همچنین در مورد دلیل انتقال کند زائران در برخی مواقع از جمله روز پنجشنبه اظهار کرد: ما در داخل کشور خود را برای خدمات دهی به زائرانی با تعداد سه یا چهار برابر نسبت به سال گذشته آماده کردیم از همین رو در این سوی مرز مشکل چشم گیری مشاهده نکردیم اما در آن طرف مرز مشکلاتی وجود دارداز جمله برای تردد وسیله نقلیه کافی نیست.
وی افزود: اگر زائران را به آن سمت مرز نفرستیم آنها به دلیل معطل شدن پشت مرز گله می کنند و اگر هم بفرستیم در آن سوی مرز دچار مشکلات حاد می شوند. بنابراین امروز(پنجشنبه) به اختیار خودمان تردد از مرز شلمچه را کند کردیم. چرا که در آن سوی مرز وسیله انتقال کافی برای زوار وجود نداشت.

رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز در این جلسه گفت: وظیفه خود می دانم تا از طرف دولت و رئیس جمهوری از زحمات شما تشکر و قدردانی کنیم. این تدارک عظیم برای یک زمان کوتاه کار مشکلی است.
محمود واعظی به خدمت رسانی جمعیت هلال احمر اشاره کرد و گفت: هلال احمر در هر جایی حضور جدی دارد. آنها هم در سیل و زلزله و هم در اربعین در کنار مردم هستند و هیچ گاه ندیدم افراد و مسئولانی که در این مجموعه کار می کنند احساس خستگی کنند. در سیل و زلزله فشار زیادی روی این عزیزان بود ولی هیچ وقت هم طلبکار نشدند. این در حال است که بارها دیده ایم که خیلی از کارها را جمعیت هلال احمر انجام داده و دیگران مصاحبه کردند و به نام خود زدند.
وی همچنین گفت: ما نباید مراسم اربعین را دولتی کنیم. این وظیفه ما است که انواع زیر ساخت ها را فراهم کنیم و هر چه می توانیم خدمت بدهیم ولی نباید اجازه بدهیم که این مراسم خود جوش و مردمی رنگ و بوی رسمی و دولتی به خود بگیرد.
رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به اینکه مراسم اربعین مکمل مراسم حج است، افزود: اربعین در تقابل با هیچ مراسم عبادی دیگر از جمله حج نیست بلکه مکمل آن است و ما همواره باید تلاش کنیم تا این مراسم عامل وحدت بین مسلمین شود.